fbpx
Close
PAF.ee

EELVAADE | Anett Kontaveiti ootab täna tõsine müür ees

– Ashleigh Barty / Foto: Zumapress.com/Scanpix

Anett Kontaveidi Cincinnati WTA turniiri kolmanda ringi kohtumine algab täna kell 18:00 ja sellest teeb ülekande Delfi TV. Telia TV paketi omanikel on seda mängu võimalik ka nende lisakanali kaudu jälgida.

Anett Kontaveidil (WTA 20.) seisab ees väga raske ülesanne, sest müürina tuleb vastu momendil maailma edetabelis teisele positsioonile langenud austraallanna Ashleigh Barty. Praegu hõivas esinumbri staatuse Naomi Osaka (Jaapan). Turniiritabeli loosimisel oli Barty veel maailma esireket ja arvestades kui väikesed vahed naistel tipus on, võib ta peagi uuesti esimesele reale tõusta.

Barty kontos on esikoht selle aasta Prantsusmaa lahtistelt üksikmängus ja mullu USA lahtistelt paarismängus. Kokku on karjääri jooksul austraallanna võitnud 6 üksikmängu ja 10 paarismängu WTA turniiri ning teeninud auhinnarahasid üle 10 miljoni USD.

Omavahel on Kontaveit ja Barty elu jooksul kohtunud neli korda, neist kaks veel juunioride klassis. Profikarjääri raamesse jääb kaks matši ja seis on viigis 1:1. Kontaveidi võit pärineb 2014. aastast Wimbledoni kvalifikatsioońist (6:7 6.3 6:4), Barty võit aga kevadel Miami turniiri poolfinaalist 6:3 6:3. Miamis kimbutas tennisiste ohtralt vihmasadu, mistõttu tuli mängu mitut puhku katkestada ja tundub, et selline stsenaarium sobis Bartyle rohkem.

Barty on kindlasti üks mitmekülgsemaid naistennisiste, ta valdab praktiliselt kõiki lööke kõrgel tasemel, võib-olla tagakäelöök ei ole alati kõige teravam, ent see-eest on sealt tulev lõige väga ebamugav. Barty tugevus ongi mitmekülgsuses. Ta suudab varieerida tempot, vajadusel tuleb maailma üks parimaid paarismängijaid võrku või laseb stoppi. Ühesõnaga, heas mänguvormis Bartyt on praegu raske võita. Maria Šarapovaga suutis Barty eile pareerida kuus vastase murdepalli seitsmest… Kontaveit peab riskima, pikkades pallirallides võib raskeks minna ja kindlast i tuleb näidata oma parimat pallingut ja pallingutõrjet.

Kihlveokontorid usuvad kiivalt Barty edule, koefitsiendid tema kasuks (1,28 vs 3,75).

Spordiennustaja Peep: lootma peab, aga Barty on selge favoriit

Spordiennustaja Peep: “Seekord ma Kontaveidi suhtes nii optimistlik poleks nagu eelnevates mängudes. Barty on selge favoriit ja selleks, et võitjana lahkuks Kontaveit, peab väike ime juhtuma. Muidugi, tennises pole imed harvad, seetõttu ei saa päris 100% kindel olla maailma teise reketi võidus. Ka Kontaveidi mänguvormi kõver on pigem ülespoole liikumas. Panustan 10 eurot Bartyle. Kui läheb nagu ennustatakse, saan omad minimaalse kasuga tagasi, kui võidab Kontaveit olen rõõmus.”

Paf.com kõik panused leiad siit.

scroll to top