Heast mängust ei piisanud. Kontaveit alistus trilleris maailma teisele reketile

Anett Kontaveit. | Foto: AP/Scanpix

Eesti tennise esireket Anett Kontaveit kohtus Cincinnati turniiri kuueteist parema hulgas maailme teise reketi, austraallanna Ashleigh Bartyga.

Kuigi Kontaveit võitis loosi, valis eestlanna servi asemel hoopis tõrje. Pärast esimest geimi  tundus, et halvemat otsust oli enne mängu algust raske langetada, sest avageim kuulus Bartyle vähem kui minutiga, ja Kontaveit sai reketiga palli puutuda vaid kolm korda.

Seejärel järgnes kolm vastastikku püüdliku ja rahulikku geimi, kuni viiendas geimis Barty eksis ja Kontaveit võitis kõik pikemaks veninud pallivahtused ning murdis austraallanna pallingugeimi 3:2.

Rõõmu ei jätkunud kauaks, sest järgnenud servigeimi lõpetas Kontaveit kahe järjestikuse eeskäe lihtveaga. Seejärel hoidsid mõlemad tennisistid oma pallingugeimi kuni seisul 4:4 oli Kontaveidil äkki kasutada kaks murdepalli – seda peamiselt Barty lihtsatest vigadest. Teine neist õnnestus Eesti neiul ka tänu väga heale servitõrjele ära kasutada – 5:4.

Seti viimases geimis tehti vastastikku kingitusi – Kontaveit tegi matši esimese topeltvea, Barty võttis täiesti kummalisi otsuseid vastu ja eksis. 40:40 pealt, teisel settpallil aga õnnestus Kontaveidil Barty ära suruda ning 6:4 võita.

Barty põmmutas avasetis koguni 6 ässa, eestlanna ühe,  punktidega jäi Kontaveit 29:25 peale.

Teises seti avageimis oli Kontaveidil  kasutada kolm murdepalli, ning viimase neist ta ka realiseeris.

Seisul 1:0 oskas Anett oma servil kohe 0:40 taha jääda, kaks esimest murdepalli eestlanna päästis, kuid eksis siis lihtsa eeskäelöögi võrgulinti. Kuigi Barty murdis, jättis ta mäng väga krobelise mulje ning märke, mis osutaksid maailma teisele reketi mängutasmele tuli tikutulega otsida.

Seisul 2:2 oli eestlannal taas kaks murdepalli, kuid Barty suutis õnnega pooleks servigeimi hoida.

Järgenud servigeimi lõpetas Kontaveit fantastilise kaitsemänguga – kuigi Barty ründas, näitas Kontaveit kiireid jalgu ja jooksu pealt head tabamist – 3:3. Järgnes kaks vastastikust murdegeimi.

Teises setis seisul 4:4 leidis Barty oma vägeva eeskäelöögi üles ning kuigi tegemist oli võrdsete mänguga, suutis austraallanna teise seti 7:5 võita.

Otsustavas setis suutsid mõlemad tennisenäitsikud 3:3-ni pallingugeime kindlalt hoida. Kontaveidi esimese servi õnnestumisprotsent oli koguni 88%!

Siis muutus Barty ebakindlaks ning riskideta mänginud Kontaveit suutis teisel geimpallil austraallanna servil murda 4:3. Kontaveit jätkas suurepärast pallimist ning võttis järgnenud geimi nulliga!

Ka Barty sai järgmise geimivõidu punktigi loovutamata, ning kahjuks murdis kohe vastu ning võttis ka kolmanda järjkestikuse geimi. Seejärel Kontaveit väsis. Võitles küll vapralt, omas veel mitut geimpalli, kuid Barty võitis ka otsustava seti 7:5. Kogu mäng seega 4:6, 7:5, 7:5 austraallannale.

Barty lõi 9 ässa, tegi 7 topeltviga, Kontaveidi vastavad numbrid olid 4 ja 2.  Ka punktidega jäi lõpuks 2 tundi ja 12 minutit kestnud matšis napilt  109:105 peale Barty.

Matši võitja kohtub kreeklanna Maria Sakkari (WTA33.) ja valgevenelanna Arina Sabalenka (WTA 9.) matši võitjaga.