fbpx
Close

Pärnus toimus esimene rannatennise festival

– Nikolay Guryev ja Liudmila Nikoyan / Foto: Ilona Poljakova

Perioodil 7. kuni 11.august viis firma Active Travel läbi Eesti esimese rannatennise festivali Pärnus. Peamiseks eestvedajaks oli Active Traveli juht ja tennisemängijana tuntud Ilona Poljakova.

7.-10. augustil toimusid rannatennise treeningud maailmameistrite Liudmila Nikoyani ja Nikolay Guryevi juhendamisel (nad tulid koos maailmameistriteks segapaarismängus 2017. aastal., sel aastal said hõbemedali võistkondlikel maailmameistrivõistlustel Venemaa koondise koosseisus).

Üritus lõppes senini Eesti suurimate auhinnarahadega rannatennise turniiriga – auhinnafond moodustas 3000 eurot. Osaleda said nii algajad kui profimängijad. Maailmameistrid Liudumila Nikoyan ja Nikolay Guryev võtsid samuti turniirist osa. Kokku oli osalejaid 51 (kolmest riigist – Eestist, Lätis ja Venemaalt). Turniiril võidutses eesti esipaar – Ainar Laube/Priit Pihl, 2. koha said Nikolay Guryev/Birgit Elster, 3. koha Andri Reimann/Kert Perkmann ja 4. koha Rainer Vakra/Andres Susi.

– Pärnu rannatennise festivali parimad / Foto: Ilona Poljakova

Järgmisel aastal loodavad korraldajad saada Pärnusse juba vähemalt 100 osalejat ning lisaks eelpool mainitud turniirile viia läbi ka vähemalt 3000 USD auhinnafondiga profiturniiri, kus on siis ka võimalik jahtida maailma edetabeli punkte. Ainar Laube ja Andri Reiman esindavad Eestit ka 4.-8.09. toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel Bulgaarias, Varnas. Lisaks kuuluvad koondisesse Ott Ahonen, Aldo Umal, Ilona Poljakova, Renate Hinno, Eneli Pormester ja Kätlin Lattik.

scroll to top