fbpx
Close

EELVAADE | Anett Kontaveit kohtub eakaaslasega, kes on temast sammu võrra maas

Maria Sakkari. / Foto: EPA/Scanpix

Rooma turniiri tänase 2. ringi mängu kohta võiks öelda, et kreeklanna Maria Sakkari alles hakkab saavutama seda, mida Anett Kontaveit on juba saavutanud, aga omavahelised mängud ei luba eestlannat liiga kindlaks soosikuks pidada.

Kreeka esireket Sakkari, kes tänavu ka koos Stefanos Tsitsipasega oma riiki Hopman Cupil esindas, on teist põlve tennisist, sest tema ema Angeliki Kanellopoulou kuulus samuti maailma TOP 50 sekka (parim koht 43.). Tõsi, Anetti ema oli ka tennisist, aga mitte rahvusvahelisel tasemel. Kuna Sakkari on Kontaveidist vaid viis kuud vanem ja mõlemad sündinud 1995, pidanuks nad justkui maid jagama ka juunioride klassis, aga seda polnud taseme suure erinevuse tõttu. Sakkari kerkis juunioride ITF-i edetabelis parimal juhul 203. kohale ning lõpetas noorteklassis mängimise kohe pärast 16. sünnipäeva 2011 suvel.

Aga tõsi ta on, et ka täiskasvanute klassis jõudis Anett ükskõik milliste saavutusteni – olgu see siis ITF-i madalama auhinnafondiga turniiride võitmine, edetabelikohad, WTA turniirivõit, tulemused suure slämmi turniiridel ja WTA Premier turniiridel – alati Sakkarist varem. Kreeklanna võitis karjääri esimese WTA turniiri alles äsja – poolteist nädalat tagasi ta triumfeeris Rabatis International taseme võistlusel, kus alistas finaalis britt Johanna Konta. Teatavasti suutis Anett Kontaveit sama 2017. aasta suvel.

Täpselt samamoodi on väga hea võrrelda tänaste vastaste edetabelikohtade arengut. Anett kerkis maailma esisajasse esmakordselt 2015. aastal, kui parimal hetkel oli 88., Sakkari aga 2016 ja parimal hetkel 89. Või näiteks jõudis Kontaveit maailma edetabelis 27ndale kohale aastal 2017, aga Sakkari murdis end TOP30 sekka (29.) aasta hiljem. Käesoleva nädala seisuga on Sakkari maailma 39. tennisist.

Sellegipoolest ei ole kahe oma riigi esireketi kohtumised läinud nii nagu nende edetabelikohad eeldaksid – seis on 3:3. Kõige rohkem mängisid nad omavahel aastal 2016 ja siis jäi tulemus 2:1 Anetti kasuks, kusjuures Gstaadi turniiril ta võitis kahe mängija seni ainsa omavahelise mängu liivaväljakul tulemusega 7:5, 6:1. Ent Kontaveidi järgmist võitu Sakkari üle andis oodata rohkem kui kaks aastat – see sündis eelmise aasta augustis Cincinnati turniiril. Vahepeal võitis kaks mängu Sakkari, eriti valus oli Anetti lüüasaamine 2017 Australian Openi avaringis, kus ta jäi alla lausa 0:6, 4:6. Nii et kuidagi ei saa öelda, et Sakkari oleks Kontaveidile mugav vastane.

Kui veel vaadata slämmiturniiride ajalugu, siis Sakkari jõudis üldse esimest korda põhiturniirile 2015 US Openil – samal võistlusel, kus Anett mängis esmakordselt kaheksandikfinaalis. Hiljem on Sakkari viiel korral jõudnud 3. ringi, aga mitte kunagi kaugemale. Tõsi, tänavu Australian Openil oli kreeklanna astme võrra parem, sest tema langes 3., aga Anett 2. ringis.

Miks Sakkari on olnud Kontaveidile ohtlik, selle põhjus on sama, miks ka Aliaksandra Sasnovitš on olnud ohtlik. Kumbki nimetatud vastastest ei hiilga stabiilsusega, aga neil on komme virutada tugev löök esimesel võimalusel, samal ajal kui Anettile meeldib pigem oma rünnakut agressiivse mänguga ette valmistada. Vastane aga ei oota ja haarab ise initsiatiivi. Kui välja tuleb, jääb Anett, kelle kaitsemäng ei ole maailma parimatega võrreldes nii heal tasemel (ehkki selgelt paranenud viimase kahe hooajaga), natuke hätta. Sellise stiiliga vastased rikuvad Kontaveidi tavapärast rütmi ega lase tal mängu käima saada. Tõsi, samas on näiteks Sasnovitši puhul üpris mõistatuslik, kuidas ta Anetti vastu rünnakuid pea sajaprotsendiliselt realiseerib, aga paljude teiste mängijate vastu virutab järjekindlalt auti. Sakkari ole kindlasti nii ettearvamatu kui Sasnovitš ja temaga mängides peaks Anett liivaväljakul domineerima.

Spordiennustaja Peep: kõrge panusega ei tasu riskida

Räägime siis taas kihlveokontorite panustest. Enamasti on need sellised, et Anetti võidule tehtud panuse korral saab raha tagasi koefitsiendiga 1,6-1,7, Sakkari puhul 2,2-2,3. Ehk siis umbes 60-protsendiliselt või natuke paremini hinnatakse Anetti võidušansse. Spordiennustusportaali Paf koefitsiendid on tänahommikuse seisuga sellised: Kontaveit 1,64, Sakkari 2,28. Vaadake kõiki Pafi tennisepanuseid siit.

Tundub, et kihlveokontorid on seekord Anetti võitjastaatust pisut tagasi tõmmanud, sest näiteks Sasnovitši vastu Madridis olid tema koefitsiendid põhjendamatult madalad (1,2 kandis). Tänased panused on märksa objektiivsemad ja peegeldavad jõudude vahekorda.

Vaatame, mida arvab spordiennustaja Peep. “Kahjuks ma üleeile eksisin, kui arvasin, et Anett võidab Mona Barthelit kahes setis. Mäng polnud päris selline, mida ootasin. Sellegipoolest ei ole tänane koefitsient 1,64 paha ja nii võib Anetti võidule panustada küll. Huvitav on ka see, et Anetti 2:1 võidule tundub koefitsient 4,25 ülimalt soodne, aga seni on Kontaveidi ja Sakkari kõik omavahelised mängud lõppenud kahe setiga. Tundub, et kes ennast varem käima saab, see võidab. Ise arvan, et väikese panuse teeksin Anetti võidule ükskõik millise tulemusega, aga samas ma ei soovitaks teistele seda mängu liiga suure summaga panustada. Ütleksin nii, et Sloane Stephensi võidule koefitsiendiga 1,56 oleks vast julgem panustada,” arutles Peep.

Kohtumist, mis algab täna kell 22 või veidi hiljem, näitab otseülekandes ka Telia TV. Infot naiste tipptennise ülekannete kohta Telia TV-st lugege siit!

scroll to top