fbpx
Close

EELVAADE | Anett Kontaveit kohtub austraallannaga, keda ta seni on napilt võitnud

Sellel fotol on mõlemad homsed vastased – paremal Anett Kontaveit ja vasakult teine Ajla Tomljanovic. / Foto: AFP/Scanpix

Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste avaringi mängus Anett Kontaveidi (5) ja Ajla Tomljanovici (Austraalia, WTA 42.) vahel on esimene küsimus, milline on ühe mängija tervis ja teise vigastus.

Nagu teame, ütles Anett kolmapäeval Eestist lahkudes, et ei ole haigusest veel 100 protsenti toibunud. Ta arvas, et Pariisis on tal tervis korras, aga mõjuda võib, et ta on viimasel ajal vähe treeninud. Tomljanovic mängis aga Rabati turniiril teibitud reiega ja andis ungarlanna Anna Bondarile seisul 1:5 loobumisvõidu. See juhtus neljapäeval – seega jäi Tomljanovicile vigastuse ravimiseks neli päeva.

Anett on seni võitnud Tomljanovici kahes omavahelises mängus, aga vähemalt esimene kohtumine oli selline, kus tal mängulist paremust polnud ja geime võitis rohkem hoopis vastane – tulemus 2019. aasta Miami turniiri 3. ringis 7:6, 2:6, 7:6. Pool aastat hiljem võitis Anett Horvaatia päritolu austraallannat US Openi 2. ringis 4:6, 7:5, 6:2. Midagi kindlat polnud selleski võidus, oli ju seis korraks 4:6, 5:5.

Tennisnet kirjutas Tomljanovicist pikemalt Miami mängule eelnenud loos. Aga kuna pärast 2019. aasta septembrit ei ole me austraallannast enam kirjutanud, siis peame ikkagi tegema väikese ülevaate tema viimase aja tulemustest. Tomljanovic jõudis karjääri kõrgeima edetabelikohani (38.) tänavu veebruaris ja ta on üsna stabiilselt püsinud TOP50 seas või aeg-ajalt natuke väljas. Samas ei olnud ta kuni tänavuseni veel ületanud 2018. aasta 43. edetabelikohta.

Endiselt ei ole Tomljanovic võitnud ühtki WTA turniiri ja finaalis mängis ta viimati 2019. aastal Hua Hinis. Mille arvel siis austraallanna püsis esisaja keskel? Esialgu pigem 2019. aasta punktide arvel, sest need jäid koroonapausi tõttu alles. 2020 oli Tomljanovicile üsna kehv hooaeg, kus ta ainult 2. ringi pääsemisega pisut punkte noppis. Alles 2021. aasta suvel tuli tema kontosse supertulemus – Tomljanovic jõudis Wimbledoni veerandfinaali, kus kaotas hilisemale võitjale Ashleigh Bartyle. Suhteliselt head olid ka tema tulemused sügisel USA-s – 3. ring US Openil ja 4. ring Indian Wellsis. 2021. aasta mais maailma edetabelis 80. kohale langenud austraallanna kerkis pärast Wimbledoni 51ks ja pärast Indian Wellsi 43ndaks.

Sinna kanti on ta nüüd edetabelis ka jäänud, kuigi 2022. aastal ei ole märkimisväärseid tulemusi lisandunud. Esikümne mängijaid ei ole ta viimase poole aasta jooksul alistanud, Tomljanovici viimane hea võit jääb 2021. aasta sügisesse, kui ta Indian Wellsis alistas Garbine Muguruza, kes siis oli paremas vormis kui praegu.

Kontaveit on homses mängus muidugi favoriit, näiteks ennustusportaal Paf annab eestlanna võidukoefitsiendiks 1,34 ja Tomljanovicile 3,30. Ehk veidi üle 70 protsendi hinnatakse Anetti võiduvõimalusi. Küllap teavad koefitsientide panijad ka Anetti tervisliku seisundiga seotud küsimärkidest, aga kuna samasugune teadmatus on Tomljanovici vigastusega, siis ilmselt olnuks need koefitsiendid enam-vähem sarnased ka siis, kui kummalgi teadaolevad probleemid puuduksid.

Kohtumine peetakse Suzanne Lengleni (tähtsuselt teine) väljaku kolmanda mänguna. Selle väljaku võistluspäeva avab Eesti aja järgi kell 12 oodatud põnevusmäng Amanda Anisimova (USA, 27) ja Naomi Osaka (Jaapan) vahel, seejärel peetakse meeste üksikmäng, kus Stanislas Wawrinka (Šveits) peaks ikkagi olema kolmes või neljas setis parem prantslasest Corentin Moutet’st. Kuid neli tundi kulub Anetti ja Tomljanovici mänguni igal juhul. Kui midagi pakkuda, siis kell 17 (+- pool tundi) oleks tõenäoline algus.

Kuid homme võib mõjutada ajakava ka vihm, mida küll pigem ennustatakse hommikuks, aga kõik ju teavad, et ennustused päris tihti paika ei pea. Võib-olla sajab kauem, aga võib-olla ei saja üldse – nii et vihma tõttu venib meid huvitava kohtumise võimalik ajavahemik veelgi. Suzanne Lengleni väljakul katust ei ole, see peaks valmima 2024. aasta Pariisi olümpiamängudeks.

scroll to top