Jälle Iga Swiatek! Maailma esireket võitis viienda slämmiturniiri

Iga Swiatek Prantsusmaa lahtiste võidukarikaga. / Foto: Imago images/Scanpix

Prantsusmaa lahtistel meistrivõistlustel lõppes täna naiste üksikmäng, kus tiitli võitis, Roland Garrosis juba neljanda. maailma esireket Iga Swiatek (Poola).

Pariisis on Swiatek umbes samasugune valitseja nagu meestest Rafael Nadal, kes samuti võitis esimese tiitli 19-aastaselt, kuid tema alustas nelja võiduga järjest, Swiatek on võitnud viiest neli. Kuna poolatar võitis ka 2022. aasta US Openil, on tal kokku viis tiitlit, millega kerkis edukaimaks tegevmängijaks. Järgneb nelja tiitliga Naomi Osaka (Jaapan), kes lõppenud turniiril ainsana Swiatekit ohustas. See jutt kehtib muidugi klausliga, et Venus Williamsit me enam tegevmängijaks ei pea, ehkki ta ametlikult loobunud pole.

Finaalist kirjutada pole suurt midagi. Kui itaallanna Jasmine Paolini (12) murdis Swiateki servi esimeses setis seisuks 2:1, olid pealtvaatajad elevil, et järsku tuleb põnev mäng. Aga järgnes Swiateki jõudemonstratsioon, ta võitis koguni kümme geimi järjest ja ainult üks neist kestis kauem kui kuus punkti. Swiateki eduseisul 6:2, 5:0 teenis Paolini ühe geimi veel, aga sellega pääses vaid nulliga kaotusest. Kohtumine kestis tund ja 8 minutit.

Statistikast pole ka suurt midagi rääkida: Swiatek võitis äralöögid 18:7 ja tegi ka vähem lihtvigu (13:18). Ainus, mille üle võib Swiatek võib kurta, on võrgus saadud punktid – 11st ainult 5 (Paolinil 4st 4). Seega ei olnud poolatari võrku tungimised kuigi tulemuslikud.

“Mulle tõesti meeldib see koht ja turniir,” ütles Swiatek Suzanne Lengleni karikat neljandat korda käes hoides. “Igal aastal ootan, millal saan siia tagasi. Ma olin teises ringis peaaegu välja kukkumas, seepärast tänan kõiki pealtvaatajaid, kes mind toetasid. Usk aitas ka sel hetkel.”