fbpx
Close

Carlos Alcaraz kannatas Jannik Sinneri surve ära ja võitis viies setis

Carlos Alcarazi võidumöire. / Foto: AFP/Scanpix

Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste oodatuimas poolfinaalis võitis Carlos Alcaraz (Hispaania, 3) värskelt maailma esireketi tiitli kindlustanud Jannik Sinneri (Itaalia) 2:6, 6:3, 3:6, 6:4, 6:3.

Alcarazil tuli kaks korda tuua matši pööre. Esimeses setis oli just Sinneri surve see, mis otsustas tulemuse. Sest äralöökide/lihtvigade summas tuli itaallasele ainult +2, kuid ta sundis Alcarazi eksima 13 korda, aga Alcaraz teda ainult 4 korda. Liivaväljakule sobib vast Alcarazi stiil pisut paremini, sest tal on kiired jalad ja löögitehnika aeglase põrkega väljaku jaoks natuke stabiilsem kui Sinneril. Nii seisnes kogu mängu võti ikkagi selles, kas Alcaraz suudab ka Sinnerit eksima sundida ja mängu lõpu poole just selles osas kohtumine võrdsustus, sest äralööke tegi hispaanlane algusest peale rohkem (lõpuks 65:39). Kui aga üldse rääkida punktide statistikast, siis Alcaraz ei saanudki parem olla, sest tegelikult ta kaotas üldpunktid 145:147 (geime võitis ühe rohkem).

Teises setis jõudis hispaanlane 0:2 seisust võiduni, aga Sinner taastas mängukindluse kolmandas setis. Kahes viimases setis mängis Sinner enam-vähem samal tasemel, aga nüüd tuligi mängu Alcarazi trump: kiirus ja ülihea kaitse. Ta ei toonud mitte ainult raskeid palle väljaku nurgast ära, vaid suutis need ka passeerlöökidega punktiks vormistada. Sinner oli endiselt võimsam, aga Alcarazi visadus jäi peale.

Kahes viimases setis Alcaraz enam oma servigeime ei kaotanud ja tegelikult kogu tema otsustav spurt tuli viie geimiga. Neljanda seti seisult 4:4 kuni viienda seti seisuni 3:0 tegi hispaanlane oma kaks murret ära ja ohtu enam ei sattunud. Nagu ütlesid Eurospordi kommentaatorid, ei saa Sinner panna kaotust enda süüks – tema andis endiselt parima, aga sellest ei piisanud.

26 äralöögiga alla jäänud Sinner tegi nii lihtvigu (44:58) kui ka sunnitud vigu (36:50) 14 võrra vähem ja sealt see pluss kaks punktides tuligi, aga antud mängus see ei otsustanud. Alcaraz võitis Sinnerit sel aastal teist korda, ta oli värskest maailma esireketist kolmes setis jagu saanud ka Indian Wellsi turniiri poolfinaalis.

Kaasmaalasele Alex Corretjale väljakul antud intervjuus ütles Alcaraz, et arvatavasti oli see tema karjääri raskeim võit. Corretja küsis: sa tunned alati mängust rõõmu, aga seekord pidid kannatama? “Küllap ma siis seekord nautisin kannatamist,” vastas Alcaraz ja lisas, et teistmoodi ta ei olekski võita saanud.

Prantsusmaa lahtistel jõudis Alcaraz finaali esmakordselt, mullu kaotas ta poolfinaalis Novak Djokovicile (Serbia) neljas setis, kui hispaanlane sisuliselt andis kolmanda seti algul alla. Veel aasta tagasi ta kannatada ei suutnud… Mõlemad finaalid (2022 US Open ja 2023 Wimbledon), kus Alcaraz on varem mänginud, on ta ka võitnud. Pühapäeval selgub, kas tuleb kolmest kolm. Ilmselt on Alcaraz favoriit, tulgu siis vastu Alexander Zverev (Saksamaa, 4) või Casper Ruud (Norra, 7).

scroll to top