Dramaatilistest poolfinaalidest väljusid võitjana Barty ja Vondroušova

Marketa Vondroušova. / Foto: EPA/Scanpix

Roland Garrosi naiste üksikmängu poolfinaalides nähti ülimalt dramaatilisi pöördeid ja raskete seisude päästmist, kui lõpuks jõudsid võidu ja sellega finaalini Ashleigh Barty (Austraalia, 8) ja Marketa Vondroušova (Tšehhi, WTA 38.).

Eriti imelisi seise nähti Barty ja 17-aastase Amanda Anisimova (USA, WTA 51.) kohtumises. Barty loovutas neljas esimeses geimis vaid ühe punkti ning pisut hiljem vastase pallingul 5:0, 40:15 juhtides oli avaseti punktide seis tema kasuks 23:4. Aga Barty ei võitnud seda setti! Anisimova päästis kõigepealt kaks settpalli ja siis hakkas võitma ka geime, minnes juhtima 6:5. Barty sai murde tagasi, aga tie-breaki võitis Anisimova 2:4 kaotusseisust 7:4.

Sellisel hetkel on väga raske iseloomustada, kumb oli millegi poolest parem, sest algul tundus, et üks ei saa üldse vastu, siis aga ei saanud hoopis teine. Kindlasti oli küsimus ka närvides ja mingil põhjusel kummitas see just mängijat, kes juhtima asus. Nii palju võib öelda, et kui mängu algul tegi Anisimova palju lihtvigu, siis pärast 0:5 kaotusseisu suutis ta neid suuresti vältida.

“Sellise asja nimi on naiste tennis,” iseloomustas treener Harri Neppi. “Närvipinge kindlasti, aga naiste mängule on üldse iseloomulik taseme kõikumine, mis alati ei pruugigi tulla närvidest.”

Igatahes sama järkus ka teises setis, kus nüüd juba Anisimova juhtis 3:0 punktigi kaotamata (!), aga jäi lõpuks alla 3:6. Otsustavas setis toimus veel kaks minipööret: Anisimova juhtis murdega 2:1, aga jäi taha 2:5, 0:40. Nüüd päästis ameeriklanna kolm matšpalli ja järgmises geimis veel kaks, aga Barty suutis siiski oma võtta tulemusega 6:7, 6:3, 6:3.

Mängu lõpuks oli siiski statistikast Barty paremus selge. Austraallanna tegi 40 äralööki ja 33 lihtviga, Anisimova vastavalt 21 ja 41. Barty lõi 5 ässa ja tegi 3 topeltviga, Anisimova 0 ja 2.

Teises mängus oli pöördeid vähem – lihtsalt mõlemas setis lasi Johanna Konta (Suurbritannia, 26) ühe murdega edu käest ja seda viimasel minutil. Esimeses setis oli Kontal lisaks 5:3 edule ka Vondroušova järgmises servigeimis kasutada kolm settpalli, aga ta ei realiseerinud neid ja kaotas otsa oma pallingu ja seti 5:7. Teises setis kõik kordus: Konta juhtis taas 5:3, aga just siis, kui vaja oli vaid hoida üht oma servigeimi, ei saanud ta sellega hakkama. Seekord suutis Konta veel viia mängu tie-break’i, aga kaotas selle kindlalt 2:7 ja mängu seega 5:7, 6:7.

Kui Vondroušova näitas enam-vähem sama taset, mis veerandfinaalis Petra Marticis (Horvaatia, 31) vastu, siis Konta tegutses oluliselt halvemini kui Sloane Stephensit (USA, 7) 6:1, 6:4 võites. Tookord oli inglanna oma pallingul kindlus ise, aga täna kogunes vigu liiga palju. Konta oli agressiivsem, aga tema 33 äralöögile lisandus 41 lihtviga, Vondroušovalt 21 äralööki ja 22 lihtviga. Kindlasti oli üks Konta suur nõrkus täna esimeselt pallingult võidetud 54% punktidest (Vondroušova 65%), Stephensi vastu oli inglanna võitnud 86% (!) esimese servi punktidest. See on ikka meeletu vahe!