fbpx
Close

Rafael Nadal ootab vastast vihma tõttu pooleli jäänud mängust

– Rafael Nadal / Foto: ZUMAPRESS/Scanpix

Kui kolmapäeval venisid vihma tõttu veerandfinaalid, siis täna ei saanud Prantsusmaa lahtistel meistrivõistlustel läbi kõik poolfinaalid, sest õhtupoolikul hakkas Pariisis vihma sadama.

Naiste poolfinaalidest juba kirjutasime, aga eks need olidki rohkem ettearvamatud. Meeste esimene poolfinaal läks nii nagu minema pidi ehk Rafael Nadal (Hispaania, 2) alistas Roger Federeri (Šveits, 3) 6:3, 6:4, 6:2. Mängule vajutas pitseri tugev tuul, mis tõusis just enne meeste kohtumist ja segas pisut vähem naisi. Nagu kommentaatorid arvasid, oli tuul pigem kahjulik Federerile, kelle elegantne mäng on rajatud täpsusele, aga Nadal suudab oma eeskätt “kruttida” ka tugevama tuulega.

Mängu algul oli Federeril lootusi, tal õnnestus kaks korda murda Nadali serv, aga sama suutis ka hispaanlane. Nii võitis Nadal seti, aga oli teises 0:2 taga ehk murded viigis. Edasi läks aga nii, et Nadal tegi veel neli murret, Federer enam mitte ühtki. Kuigi šveitslane tundus Pariisis mängivat suurepärast liivaväljaku tennist (vähemalt enda kohta), oli selleks ikka vähe Nadali vastu.

Nadal võitis Federeri isegi äralöökidega 33:25, rääkimata sellest, et lihtvigu tegi hispaanlane vähem (19:34), mida võis eeldada. Nadali esimese pallingu protsent (81) oli tuulega suurepärane, Federer suutis sisse lüüa 59% esimestest servidest. Punkte esimesest pallingust teenis ikka rohkem Nadal – vastavalt 68 ja 61%. Ning lõpuks: isegi ässad olid võrdsed 3:3, seega ei suutnud Federer oma servimängu tuulistes oludes maksma panna. Tulemus siiski näitab, et paremates tingimustes saanuks Federer ehk rohkem vastu, aga võitnud ikka poleks.

Teises kohtumises on Dominic Thiem (Austria, 4) juhtimas maailma esireketi Novak Djokovici vastu 6:2, 3:6, 3:1. Thiem on teinud kolm murret, Djokovic vaid ühe. Aga mäng on siiski pooleli sellises seisus, kus veel järeldusi teha ei saa. Samas on Thiem näidanud piisavalt hambaid ja antud olukorras vähemalt 50% võidušansse peaks tal ikka olema.

Laupäeval jätkub meeste mäng kell 13, naiste finaal Ashleigh Barty (Austraalia, 8) ja Marketa Vondroušova (Tšehhi, WTA 38.) vahel algab kell 16.

scroll to top