fbpx
Close

Djokovic keeldus avaldamast MRT tulemusi: tean, mis mul viga on, kuid ei ütle

– Novak Djokovic / Foto: AP/Scanpix

Pühapäeval Rod Laveri Arenal neljas setis kanadalase Miloš Raonici alistanud serblasest maailma esinumber Novak Djokovic võitles mänguväljakul lisaks vastasele veel iseenda ja vigastusega.

Raonici alistamisega saavutas Djokovic oma 300. suure slämmi turniiri võidu. Sellega on enne serblast nüüdisaja tennises hakkama saanud vaid Roger Federer ise.

Kuid pühapäevast edu tenniseväljakul varjutas mure vigastuse pärast, mis hakkas Serbia suurmeistrit vaevama juba reedeses kohtumises ameeriklase Taylor Fritziga.

Australian Openi kolmanda ringi kohtumises näitas Djokovic väljakul välja ilmselget ebamugavustunnet. Valu kõhupiirkonnas olevat nii hull, et pärast matši rääkis ta, et peast käis läbi mõte kohtumine sootuks katkestada. Kuid ta otsustas siiski läbi valu edasi mängida ning puhata päev enna matši Raoniciga.

“Ravisin end erinevate medikamentidega ja meetoditega – tabletid, valuvaigistid ja muud sarnased asjad. Tennis Australia ja Australian Openi tohtritetiim on samuti suureks abiks olnud,“ selgitas Djokovic, kuidas ta olukorraga toime on tulnud.“

Alguses levitati informatsiooni, et 17-kordset suure slämmi tšempionit vaevab kõhulihase rebend, kuid nüüdseks on see ümber lükatud. Kuigi ka matšis Raoniciga vilksatasid mehe näol valugrimassid, suutis ta siiski väljakul piisava atleetlikkuse ja kiirusega ringi tuisata, et võit kätte saada.

Djokovic väidab, et teab täpselt, mis tal viga on, kuid keeldub sellest avalikult rääkimast. Kattes niiviisi võimaliku vigastuse müstilise saladuselooriga. „Tegin MRT, olen kõik teinud. Ma tean, milles probleem, kuid ma ei taha sellest rääkida. Olen siiski veel turniiril,“ oli Djokovic resoluutne.

„Olen püüdnud kasutada iga tundi, iga väikest minutit selleks, et kiiresti taastuda ja anda endale kasvõi pisike võimalus väljakule astuda ning mängida.“

„Nagu ma väljakuintervjuus ütlesin, kui see oleks ükskõik millene turniir peale Grand Slami, siis ma enam ei mängiks. Kuid see on Grand Slam. Olen karjääris sellel kohal, kus suur slämm tähendab minu jaoks hiiglama palju. Järele jäänud lühikese ajaga proovin teha kõik, et teisipäeval väljakule tulla.“

Mis siis vigastusest teada on? 33-aastane Djokovic on öelnud, et teibib oma kõhu enne matši korralikult kinni ja lisanud, et „ma arvan, et seal see probleem ongi.“

Arstid on maailma esireketile öelnud, et otsus turniiril ilma täpse diagnoosita jätkata on nagu täringuviskamine, lootes, et tuleb kuus. Kõik saavad aru, et Djokovic on kahest vägevast (Federer ja Nadal) maas kolme suure slämmi võiduga ja mehe vajadus „sajandi tennisekolmikus“ võrdsena püsida on suur. Samas on Djokovic kolmikust kõige noorem.

Austraalia lahtiste võiduau jahtimine võib mõju avaldada kogu Djokovici hooajale, vahendas Ubitennis. Arstid on talle küll öelnud, et vigastusega turniiri jätkates ei pruugi see ilmtingitmata tähendada hooja lõppu. Samas on doktorite vihjed üsna ühemõttelised selles suunas, et vigastusega platsile minemine võib põhjustada vähemalt kahe-kolme kuulise mängupausi.

„Nad kõik on ühel meelel selles, et on õrn, õhkõrn võimalus, et ma teen oma tervisele niipalju liiga, et pean tuurilt mõneks ajaks eemale jääma,“ sõnas serblane.

„Alati on risk, et vigastus lähem hullemaks, kuid keegi neist arstidest ei usu, et see mu tervele hooajale joone peale tõmbab.“ Djokovic mängib Saksamaa tennisisti Alexander Zvereviga Australian Openi veerandfinaalis teisipäeval.  

scroll to top