Maailma esireket ei lasknud ennast üllatada

– Ashleigh Barty / Foto: Zumapress/Scanpix

Austraalia lahtistel meistrivõistlustel oli selle aasta turniiri kõige lühem päev, mis jõudis õhtule kohaliku aja järgi kelle 20.30. Laupäeval-pühapäeval kestis viimane mäng üle kesköö.

Selle põhjuse oleme juba kirjutanud meeste üksikmängu ülevaates, et üks õhtuse sessiooni kohtumine jäi sootuks ära. Viimasena pääses duši alla maailma esireket Ashleigh Barty (Austraalia), kes jäi veel kolmeks-neljaks minutiks intervjuud andma pärast 6:3, 6:4 võitu Shelby Rogersi (USA) üle.

Anett Kontaveidi välja lülitanud Rogers mängis ka seekord vigaderohkelt, ent kui ta kohtumises Anettiga lülitas kõrgema käigu sisse esimese seti keskel, siis täna alles teise seti keskel, kui võitis seisult 1:5 kolm geimi järjest ja sel perioodil päästis ka kaks matšpalli. Aga kõrge pingetaluvuse poolest tuntud Barty võitis rahulikul ja kindlal moel viimase geimi ja sammus veerandfinaali.

Koduses Austraalias pääses Barty kolmandat korda veerandfinaali, kuid ta ei ole seni poolfinaalist kaugemale jõudnud. Ülejäänud slämmiturniiridel pole Barty ühe erandiga jõudnud 4. ringistki kaugemale. Aga see erand oli Roland Garrosi võit 2019. aastal.

Ülemises tabelipooles on Barty nüüd selge favoriit, sest ülejäänud kolm mängijat ei kuulu isegi maailma TOP20 sekka. Tõsi, jooksvas edetabelis on ameeriklanna Jennifer Brady juba 20. kohal, aga see vormistatakse alles nädala pärast. Kui Brady veel ühe mängu võidab, on ta juba maailma 15. reket.

Kuid Bartyl tuleb esmalt kohtuda Karolina Muchovaga (Tšehhi, 25), kes täna alistas Elise Mertensi (Belgia, 18) 7:6, 7:5. Sellega lõppes Mertensi 7-mänguline võiduseeria, mis algas Gippsland Trophy turniiri võitmisega. Bartyl on aga 8-mänguline võiduseeria jätkumas, sest sai ju austraallanna esikoha nö “naaberturniiril” Yarra Valley Classic.

Mertens oli esimest setti võitmas, sest juhtis kahe murdega 4:0 ja 5:2. Muchova aga surus Mertensi seejärel kaitsesse, sest tšehhitar ongi tagajoonelt veidi võimsam, kuid belglanna pigem täpsem ja kavalam. Ühtegi settpalli Mertensil polnud, aga tie-break’i võitis Muchova 7:5. Teises setis toimusid algul vastastikkused servimurded ning otsustavaks sai Muchova murre seisul 5:5. Muchova võitis äralöökidega 25:15, kuid lihtvigu tehti enam-vähem võrdselt (31:30 Muchova kahjuks). Nii imelik, kui see pole, on ka Muchoval käsil võiduseeria (kuus mängu), sest Gippsland Trophy veerandfinaalis andis ta Kaia Kanepile loobumisvõidu.