Karatsev tegi ajalugu: ajan oma asja edasi

– Aslan Karatsev andmas intervjuud peale Grigor Dimitrovi alistamist / Foto: AFP/Scanpix

Austraalia lahtistel meistrivõistlustel alistas Venemaa tennisist Aslan Karatsev täna varastel hommikutundidel ilmetus veerandfinaalmatšis bulgaarlase Grigor Dimitrovi 2:6, 6:4, 6:1, 6:2 ning temast sai nüüdisaja tennise ainus mängija, kes suure slämmi turniiri debütandina on nelja parema mehe hulka jõudnud.

Karatsev murdis teise Dimitrovi pallingugeimi ning läks avasetis 2:1 juhtima. Kuid pärast seda ei suutnud 27-aastane mängumees palli üldse väljakusse saada. Karatsev tegi esimeses setis kiiresti 19 lihtviga ning Dimitrov ei pidanud muud tegema, kui palli üle võrgu lööma – 6:2 bulgaarlasele.

Teises setis jätkus mõlemapoolne vigaderohke mäng. Kui Dimitrovil õnnestus kaks esimest servigeimi hoida pisut üle minutilise mänguajaga, siis Karatsevil läks vaja vähemalt viis minutit. Seisul 4:4 Karatsev murdis ja hoidis viimase pallingugeimi nulliga – 6:4.

Kolmandas setis hakkasid 29-aastast Dimitrovi vaevama krambid ja välja lõi vana seljavigastus. Dimitrov servis juba sirgelt jalalt ning servikiiruseks oli parimal juhul vaid 150 km/h. Bulgaarlane sai kolmandas setis vaevu 12 punkti ning võttis pärast seti 1:6 kaotust meditsiinilise pausi. See ei aidanud. Karatsev kasutas oma võimaluse ära ning jõudis poolfinaali.

„Neljandas setis püüdsin mitte mõelda sellele, et võin poolfinaali jõuda,“ rääkis Karatsev pärast kohtumist.

„Teen oma asja edasi, üritan püsida fookuses.“

Karatsevi teekond poolfinaali:

1. ring Gianluca Mager 6:3, 6:3, 6:4
  2. ring Jegor Gerassimov 6:0, 6:1, 6:0
  3. ring Diego Schwartzman 6:3, 6:3, 6:3.
  4. ring Felix Auger-Aliassime 3:6, 1:6, 6:3, 6:3, 6:4
  5. veerandfinaal: Grigor Dimitrov 2:6, 6:4, 6:1, 6:2

Vladikavkazis sündinud Karatsevi vastaseks tuleb kas maailma esinumber Novak Djokovic või Saksamaa tennisist Alexander Zverev, kes kohtuvad täna omavahel.

Võrreldes oma miljonäridest oponentidega on Karatsev teeninud seni oma karjääri jooksul vaid 625 tuhat dollarit.