fbpx
Close

Djokovic jõudis viimasena poolfinaali, Medvedev jätkab kaotuseta

Novak Djokovic sihib ATP finaalturniiri kuuendat võitu. / Foto: EPA/Scanpix

ATP finaalturniiril lõppes reedel alagrupiturniir, kui Tokyo 1970 grupis kindlustas teisena edasipääsu Novak Djokovic (Serbia, 1), aga kaotuseta sai esikoha Daniil Medvedev (Venemaa, 4).

Djokovicil tuli edasipääsuks alistada Alexander Zverev (Saksamaa, 5) ja ta tuli sellega toime tulemusega 6:3, 7:6. Mis on aga huvitav, et tormiliselt alustanud Djokovic juhtis kiiresti 3:0 ja selleks hetkeks punktidega 12:2, aga lõpuks oli ta Zverevist ees vaid viie punktiga (70:65). Nimelt võitis Zverev edaspidi oma servigeimid kindlamalt kui Djokovic, aga ta võinuks kaotatu tasa teha vaid teise seti tie-break’is, mille Saksamaa tennisist paraku kaotas 2:0 eduseisult 4:7.

Statistika põhjal oli Zverev servil isegi parem. Ta võitis ässad 12:3 ja sellega neutraliseeris ka topeltvigade 6:3 mõju. Ka sai Zverev esimest pallingut rohkem sisse (vastavalt 75 ja 67%) ning teenis esimeselt servilt rohkem punkte (84 ja 79%). Kuid taolise edu põhjus peitus lihtsalt selles, et Djokovici servigeimid venisid pikemaks ja seal mängiti rohkem punkte. Kokku võitis Djokovic ikkagi oma pallingult 54 ja Zverev 41 punkti.

“Tundsin ennast hästi. Tal olid esimese seti keskel mõned murdepallid, aga ma servisin otsustaval hetkel õnnestunult ning erinevalt eelmisest mängust Daniili (Medvedev – toim) vastu suutsin sel korral leida õigeid lööke õigel ajal,” ütles Djokovic, kes mitme lausega kiitis ka Zverevi esitust, eriti tema servi. “Otsustavaks sai tie-break’i punkt seisul 4:3, kui mul õnnestus hästi lugeda tema võrkutungimise lööki.”

Medvedev, kelle kohta Djokovic just kurtis, et tema vastu ei õnnestunud mäng nii hästi, näitas klassi ka alagrupiturniiri viimases voorus, kus ta alistas Diego Schwartzmani (Argentiina, 8) 6:3, 6:3. Paar nädalat tagasi oli Medvedev Pariisi turniiri veerandfinaalis võitnud Schwartzmani veel kindlamini 6:3, 6:1. Stabiilsele Medvedevile ei kujuta Schwartzman erilist ohtu, sest tagajoonel otsustab venelase teravus.

Aga kuna sel mängul erilist tähtsust polnud, läheme laupäevaste poolfinaalide juurde. Kuna sinna jõudsid maailma edetabeli neli paremat, on oodata kaht tõelist maiuspala. Kell 16 Eesti aja järgi kohtuvad Djokovic ja Dominic Thiem (Austria, 3) ning kell 22 Medvedev ja Rafael Nadal (Hispaania, 2).

Djokovic juhib omavahelistes mängudes Thiemi vastu 7:4, kuid tuleb arvestada, et 2017. aasta kevadeks, mil Thiem ei olnud edetabelis kerkinud kõrgemale 7. kohast, juhtis serblane 5:0. Seejärel sai Thiem Djokovicist jagu Roland Garrosi veerandfinaalis ning alates sellest, mil austerlane on kuulunud maailma TOP5 sekka, on seis tema kasuks 3:2. Meeste seni viimase omavahelise mängu Australian Openi finaalis võitis siiski Djokovic, aga aasta tagasi siinsamas Londoni ATP finaalturniiril oli peale jäänud Thiem.

“Karjääri algul oli Dominic tugevam liivaväljakul, aga ta on teinud enda kallal nii kõvasti tööd, et nüüd on hea ka teistel katetel,” rääkis Djokovic vastasest. “Eelmisel aastal oli meil siin põnev matš, mille ta võitis otsustavas setis 7:6. Loodan, et tuleb taas suur mäng, aga seekord teistsuguse lõpptulemusega.”

Nadali ja Medvedevi kohtumiste seis on 3:0 hispaanlase kasuks. Siiski võib uskuda, et see null venelast ei paina, sest kahes viimases kohtumises jäi ta Nadalile alla väga napilt. US Openi mulluses finaalis kaotas Medvedev viies setis ja aasta tagasi ATP finaalturniiri alagrupimängus 6:7 otsustavas setis. Huvitav, et Medvedev oli eelmise aasta teises pooles suurepärases hoos, aga ATP finaalturniiril ei võitnud ühtki kohtumist. Tänavu tal nii hästi ei läinud, aga siiski võitis Medvedev vahetult enne ATP finaali Pariis Masters 1000 turniiri ja hetkel on venelasel käsil kaheksamänguline võiduseeria.

Ei kadestaks praegu kihlveokontoreid, kel võib olla poolfinaalide soosikuid päris raske määrata. Siiski on need leitud, aga mitte suure ülekaaluga. Ennustusportaal Paf peab soosikuteks Djokovici ja Medvedevit. Serblase võidukoefitsient on 1,64 ja tema vastasel Thiemil 2,32, Medvedevil aga 1,73 ja Nadalil 2,16. Vähemalt teises poolfinaalis ei ole kihlveokontorid arvestanud meeste seniste kohtumiste ajalugu, vaid on kõrgemalt hinnanud Medvedevi hetkevormi.

Kirjutame pisut ka paarismängu finaalturniirist. Kahe alagrupi peale kokku ei õnnestunud ühelgi paaril vältida kaotust. Bob Bryani alagrupis lõpetasid kolm paari võrdselt kahe võiduga ja vastavalt surnud ringile peaksid edasi saama esimesena Jürgen Melzer (Austria)/Edouard Roger-Vasselin (Prantsusmaa, 7) ja teisena Marcel Granollers/Horacio Zeballos (Hispaania, 4). Siiski kirjutame hetkel “peaksid”, sest Granollers/Zeballos andsid viimases voorus seisul 6:6 loobumisvõidu Melzer/Roger-Vasselinile. Kui nad ei jätka, peaks nende asemel olema poolfinaalis maailma esipaar Mate Pavic (Horvaatia)/Bruno Soares (Brasiilia), kes samuti kogusid kaks võitu.

Mike Bryani alagrupis kogusid kaks võitu Wesley Koolhof (Holland)/Nikola Mektic (Horvaatia, 5) ja Rajeev Ram (USA)/Joe Salisbury (Suurbritannia, 2), kuid omavahelise mängu võit asetas esikohale Koolhof/Mektici. Seega peaksid homme kohtuma Koolhof/Mektic – Granollers/Zeballos ja Melzer/Roger-Vasselin – Ram/Salisbury.

scroll to top