fbpx
Close

Novak Djokovic oli taas raskustes ja lõpetas mängu alles pärast kella kolme öösel

Pärast võitu Novak Djokovic “lasi looma välja” – harva on ta 3. ringi mängu järel niimoodi möiranud. / Foto: AFP/Scanpix

Viimasel ajal ebakindlalt mängiv maailma esireket Novak Djokovic (Serbia) polnud küll seni Prantsusmaa lahtistel ühtki setti kaotanud, aga eelmistel turniiridel saanud üllatuskaotusi. Laupäeva õhtul alanud mängus tuli aga Djokovicil heidelda Roland Garrosis 4 tundi ja 25 minutit.

Nii lõppes mäng, kus Djokovic alistas 3. ringis Lorenzo Musetti (Itaalia, 30) 7:5, 6:7, 2:6, 6:3, 6:0, alles kell 3.07 Pariisi aja järgi. Prantsusmaa lahtistel on see kõige hilisem mäng ajaloos, sest valgustatud väljakutel kuigi kaua pole mängitud. Varem, kui võistluspäev lõpetati pimeduse tõttu, ei saanudki mängud pärast kella 21.30 enam jätkuda. Kuid Austraalia ja USA lahtistel ei ole kell 3 või hiljem mängu lõpetamine enam mingi uudsus, ka tänavu Melbourne’is lõppes Daniil Medvedevi ja soomlase Emil Ruusuvuori mäng kell 3.40 kohaliku aja järgi, aga absoluutne rekord on pärit 2008. aastast, kui Lleyton Hewitt ja Marcos Baghdatis mängisid kella 4.33ni.

Djokovic suutis mängu murrangu tuua alles neljanda seti keskel. Alates seisust 1:2 võitis ta vastase kuus servigeimi järjest, kaotades vahepeal vaid korra oma pallingu. Mängu viimasest 12st geimist võitis serblane 11. Pärast avaseti võitmist oli Djokovic ka teises murdega ees 3:1, kuid Musetti viigistas 4:4. Tie-break’is jõudis maailma esireket seisult 0:3 ette 5:4 ja 6:5, aga settpall jäi realiseerimata ja hoopis Musetti võitis 8:6. Itaallane jätkas hästi veel poolteist setti, aga lõpus enam vastupanu osutada ei suutnud.

Omapärane oli selles mängus murdepallide efektiivne realiseerimine – Djokovic 15st 9 ja Musetti koguni 5st 5. Seegi näitab Djokovici (vaimset?) alavormi, et ta mängu jooksul ühtki murdepalli päästa ei suutnud. Musetti võitis ka äralöögid 53:44, aga tegi palju rohkem lihtvigu (72:39).

Üllatused on meeste üksikmängus jäänud viimastel päevadel sündimata ja Andrei Rublevi (6) kaotus teises ringis itaallasele Matteo Arnaldile on endiselt ainus mäng, kus esikümne mees on pidanud vastu võtma kaotuse. Kõik teised favoriidid püsivad konkurentsis. Aga kui tavaliselt on neist suurim favoriit Djokovic, siis tänavuse seisu põhjal tuleks pigem eelistada Jannik Sinneri (Itaalia, 2) või Carlos Alcarazi (Hispaania, 3) šansse.

Teine favoriit, kes täna hätta sattus oli Alexander Zverev (Saksamaa, 5), kes Tallon Griekspoori (Holland, 26) vastu juhtis settidega 2:1, kuid ei suutnud seejärel kuidagi realiseerida murdepalle, aga ise andis vastase murdel kiiresti punkte ära. Nii jäi Zverev otsustavas setis 1:4 taha, aga võttis kaks murret tagasi ja viimase seti pika tie-break’i võitis 10:3. Mängu tulemus oli 3:6, 6:4, 6:2, 4:6, 7:6.

scroll to top