fbpx
Close

Šokk: Novak Djokovic jättis turniiri pooleli, Jannik Sinnerist saab esireket

Novak Djokovic enne Prantsusmaa lahtisi Genfi turniiril. / Foto: AP/Scanpix

Pärast rohkem kui neli ja pool tundi kestnud 1/8 finaali ei ole võib-olla enam suur üllatus, et maailma esireket Novak Djokovic (Serbia) otsustas reketid pakkida ja Prantsusmaa lahtistelt lahkuda.

Samas see on teatud määral šokk, sest serblane reeglina nii kergelt alla ei anna. Kuid pärast viiesetilises mängus Francisco Cerundolo alistamist ütles Djokovic ka ise, et vigastus seekord häirib. “Tundsin põlvevalu juba enne turniiri. Aga tavaliselt olen erinevate vigastustega pea alati mängida saanud. Kuid nüüd hakkas valu tõsisemalt tunda andma.”

Djokovic on viimastel aastatel kahelt slämmiturniirilt lahkunud, aga mitte vigastuse pärast. 2020. aasta US Openil ta diskvalifitseeriti, kui lõi palli kohtuniku pihta, ja 2022. aasta Australian Openilt pidi mänguta lahkuma koroonavaktsiinist keeldumise tõttu.

Pärast loobumisotsust ei ole Djokovic ise mingit avaldust meediale või avalikkusele teinud. Pärast serblase lahkumist on selged kaks asja: Prantsusmaa lahtised saavad uue võitja ja Jannik Sinner (Itaalia, 2) saab esmaspäeval maailma esireketiks.

Sinner ise tähistas oma sisulist (formaalselt see juhtub kuue päeva pärast) esireketiks kerkimist üpris veenva võiduga Grigor Dimitrovi (Bulgaaria, 10) üle 6:2, 6:4, 7:6. Tõsi, Sinner juhtis 6:2, 2:0 ja pärast seda oli mäng võrdne. Otsustavas setis murdis ka Sinner esimesena seisuks 5:4, aga servides matši võiduks ei saanud geimi kätte. Kuid tie-break’is piisas Sinnerile ühest minimurdest, mis viis ta ette 3:2. Seejärel võttis ta oma servid ära ja seisul 5:4 uuesti ehk võitis tie-break’i 7:4.

Sinneri vastane selgub täna hilisõhtul, aga lisaks talle on poolfinaali juba pääsenud ka Casper Ruud (Norra, 7). Sellel tabelipoolel on kaks meest, kes varem mänginud slämmiturniiri finaalis – lisaks Ruudile Alexander Zverev (Saksamaa, 4). Aga võitjaks pole kumbki mees tulnud.

Uuest maailma esireketist veel nii palju, et Sinnerist saab 29. mees, kes juhtinud maailma edetabelit. Ning ega teda keegi lähiajal ohusta ka. Alcaraz võib küll olla heas vormis, aga ta on Wimbledonis tiitlikaitsja ja punkte juurde ei saa. Augustikuistel USA turniiridel kaotab Sinner küll Toronto võidu eest saadud 1000 punkti, aga Cincinnatis ja US Openil on Alcarazil rohkem punkte kaitsta. Veidi selgemaks saab asi siis, kui vaatame ainult 2024. aastal kogutud punkte: Sinner juhib 5300ga ja järgmine mees (Zverev) jääb maha juba 1815 punktiga.

scroll to top