Kaia Kanepi jõudis Las Palmases kindlalt finaali

– Kaia Kanepi / Foto: Siim Semiskar

Kaia Kanepi on nüüd kindlustanud ülejärgmiseks nädalaks koha maailma esisajas, kui jõudis Las Palmases 25 000 dollari auhinnafondiga ITF-i turniiril finaali.

Tänane võit poolfinaalis Richiel Hogenkampi (Holland, WTA 219.) üle tuli Kaiale sel turniiril kõige kergemalt. Teatavasti ta võitis kahes esimeses ringis alles otsustavas setis 7:5 ja eile oli Kanepil ka üsna pikk mäng, ehkki tulemus 6:2, 6:3. Täna kestis kohtumine tund ja 9 minutit ehk üle veerand tunni vähem kui veerandfinaalis.

Kolm esimest geimi olid siiski pikad ja seisul 1:1 sai Kanepi vastase servigeimi kätte neljandalt murdepallilt. Sealtpeale ei olnud Kaial mingeid raskusi. Vaid ühel hetkel, kui vastane teises setis murdis seisult 0:3 Kanepi pallingu, võis ehk karta tasavägisemat lõppu, ent Kaia murdis kohe tagasi ja võitis veenvalt. See oli ka ainus pallingugeim, mille eestlanna loovutas.

Kanepi serv oli täna väga hea – 4 ässa, mitte ühtki topeltviga ja esimese servi õnnestumisprotsent 74 (eilses kohtumises 2/2 ja vaid 58%). Esimeselt pallingult võitis Kaia 71, aga teiselt koguni 73% punktidest. Vastane jäi kokkuvõttes oma servil miinusesse – ta võitis 31 ja kaotas 33 punkti (48%).

Pühapäevases finaalis kohtub Kanepi Mayar Sherifiga (Egiptus, WTA 132.), kes on turniiril teisena asetatud. Sherif on võitnud 9 ITF-i turniiri, nende hulgas kaks nädalat tagasi Charlestonis 100 000 dollari auhinnafondiga turniiri. Septembris tegi Sherif ka ajalugu, kui jõudis esimese Egiptuse naistennisistina suure slämmi põhiturniirile Prantsusmaa lahtistel. Esimeses ringis võitis ta seti teisena asetatud Karolina Pliškova (Tšehhi) vastu, kuid mängu siiski kaotas.

Kuid Sherif tuleb finaalile vastu märksa väsinumana, sest tema tänane poolfinaal Jule Niemeieriga (Saksamaa, WTA 280.) kestis ligi kolm tundi. Sherif mängis teises setis maha 5:1 edu ja kaks matšpalli ning lõpuks võitis 7:5, 5:7, 6:1.