Kaia Kanepi jõudis Las Palmases poolfinaali

– Kaia Kanepi / Foto: ETL/Karl Toomsoo

Kaia Kanepi võitis Las Palmase turniiri veerandfinaalis Anastasia Zarytska (Tšehhi, WTA 406.) 6:2, 6:3 ja jõudis poolfinaali.

Mäng oli tegelikult pingelisem, kui numbrid näitavad ja kestis peaaegu poolteist tundi (1:25). Juba esimeses geimis ei kasutanud Kaia kolme murdepalli ja pika võitluse järel sai vastane juhtima. Kuid siis ei võitnud Zarytska peaaegu mängu lõpuni enam ühtki oma servigeimi. Aga kuna tal õnnestus seisul 1:2 murda ka Kanepi palling, oli seis veel tasa. Edasi küll võitis Kanepi esimese seti neli viimast geimi, aga mitu neist olid üsna pikad.

Teine sett algas kolme murdega, kuid pärast 2:1 edu tundus, et Kaia läheb oma teed, kui ta juhtis Zarytska servil 5:1, 40:15. Kuid just matšpallidelt võitis 22-aastane tšehhitar oma teise servigeimi selles kohtumises ja Kanepi suutis kohtumise lõpetada alles pärast veel ühe oma pallingu loovutamist. Kokku oli Kaial koguni 17 murdepalli, millest ta realiseeris 7, aga vastane 5st 3.

Servi näitajad olid Kaial paremad, aga mitte väga palju (eestlanna numbrid eespool): ässad 2:1, topeltvead 2:1, esimese servi protsent 58 vs 56, esimese servi punktid 65 vs 51% ja teise servi punktid 42 vs 22%.

Poolfinaalis kohtub Kanepi kuuendana asetatud 28-aastase hollandlanna Richiel Hogenkampiga, kes on praegu maailma edetabelis 219., aga parimal nädalal (2017 juuli) kuulus ka esisajasse (94.). Hogenkamp on võitnud 15 ITF-i turniiri, aga WTA tasemel pole edu saavutanud.