fbpx
Close

Rafael Nadali lahkumismatš – Alexander Zverev oli liiga kõva pähkel

Rafaell Nadal publikuga hüvasti jätmas, loodetavasti ta sellele väljakule olümpiamängudel veel naaseb. / Foto: EPA/Scanpix

Nagu karta oligi, ei jäänud Prantsusmaa lahtiste 14-kordse võitja Rafael Nadali (Hispaania) viimane turniir kuigi pikaks, sest juba avaringis tuli talle vastu Alexander Zverev (Saksamaa, 4), kes võitis tenniselegendi 6:3, 7:6, 6:3.

Ei saa kirjutada, et see oli Nadali viimane mäng Roland Garrosi tennisestaadionil, sest ta võib naasta kahe kuu pärast Pariisi olümpial, mille tenniseturniir toimub samadel väljakutel. Nadal peaks olümpial mängima paari koos Carlos Alcaraziga.

Kuna Zverev suhtus küllaltki ebamugavasse loosi külmavereliselt, mängis kannatlikult ja ootas oma hetke, ei olnud Nadalil palju vastu panna. Pigem oli hispaanlane see, kes lõpus pidi hakkama mõtlema, kas tal on veel varus mõni kõvem või täpsem löök ja siis ta kippus eksima. Teises setis oli Nadalil muidugi lootusi, sest ta oli murdega ees, aga seisul 5:4 kaotas servigeimi nulliga. Tie-break’i võitis Zverev 7:5, aga ta ei olnud kordagi kaotusseisus.

Alexander Zverev ja Rafael Nadal. / Foto: EPA/Scanpix

Zverevilt küsiti pärast mängu, kuidas ta suutis nii hästi keskenduda, aga vene päritolu sakslane tõrjus selle küsimuse ja vastas hoopis nii: “Juba väiksena imetlesin Rafa mängu ja mul oli õnn, siis kui sain ka ise profiks, temaga kohtuda. Täna on Rafa päev ja teen lühidalt ega hakka oma mängust midagi rääkima.”

Nadal omakorda soovis edu Zverevile, kes sai selle võiduga ehk kustutada halbu mälestusi, sest 2022. aasta Prantsusmaa lahtiste poolfinaalis oli ta just mängus Nadaliga murdnud hüppeliigese. Ta ütles intervjuus, et loodab olümpiaks Pariisi naasta, sest tunneb ennast füüsiliselt paremini ja võib-olla peab keha kaks kuud vastu. Kuid selle, et ta mängiks uuesti Prantsusmaa lahtistel, võib välistada.

Zverevist sai alles kolmas mees, kes võitnud Nadali Roland Garrosis. Nadal mängis Prantsusmaa lahtistel 19 korda, seega 5 korral lahkus ta kaotajana, aga ühel neist mitte mänguga, vaid ta andis 2016. aastal 3. ringi mängus loobumisvõidu. Päriselt olid Nadali Prantsusmaa lahtistel enne tänast võitnud ainult Robin Söderling 2009. ning Novak Djokovic 2015. ja 2021. aastal. Mullu Nadal Roland Garrosis ei mänginud.

scroll to top