August on olnud 23-aastase Venemaa tennisisti Daniil Medvedevi kuu, sest pärast kolme järjestikust finaali, millest kaks esimest ta kaotas, võitis ta lõpuks möödunud ööl karjääri esimese Masters 1000 turniiri tiitli Cincinnatis.
Medvedev (9) alistas finaalis David Goffini (Belgia, 16) 7:6, 6:4. Esimeses setis sai belglane algul kaotatud servigeimi tagasi, aga tie-break’is oli Medvedev veenev tulemusega 7:3. Teist setti alustas Medvedev murdega ning asus seisul 5:4 servima nii, et polnud eelmises neljas pallingugeimis punktigi kaotanud. Ometi jäi Medvedev 15:40 taha ja lõi pahameelest reketi puruks. Kuid ta kogus end ja vastas nelja hea serviga, millest ühtki Goffin üle võrgu tõrjuda ei suutnud.
Venemaa mehed polnud mullu sügiseni Masters 1000 turniiri võitnud 2009. aastast saadik, mil sellega sai hakkama Nikolai Davõdenko. Nüüd on aga vähem kui aasta jooksul sarnase tiitli võitnud kaks venelast: Karen Hatšanov 2018. aasta novembris Pariisis ja eile Medvedev.
Esikoht kergitas Medvedevi maailma edetabelis viiendaks ehk siis lisaks suurele kolmikule (Novak Djokovic, Rafael Nadal, Roger Federer) on temast ees vaid austerlane Dominic Thiem. Viimati kuulus venelastest TOP5 sekka Davõdenko aastal 2010.
Meeste tipus on vahed päris suured, näiteks Federerile kaotab Medvedev 2755 punktiga, aga omakorda edestab 10. kohal asuvat Roberto Bautista Aguti (Hispaania) juba üle 1500 punkti. Hea on võrdlus naiste edetabeliga – kui Anett Kontaveit on seal 2380 punktiga 21. kohal, siis meeste seas oleks ta sama summaga 12. Sellest teemast kirjutas juba ajakiri Tennis, et meeste teine kümme pole nõrgem kui naiste oma, vaid meeste tipud korjavad suure osa kõrgetest punktidest ära. Naistel nii selgeid liidreid pole.
Mängujärgses intervjuus ütles Medvedev, et teises setis eduseisul 5:3 hakkasid teda vaevama krambid. Polnud ime, sest mees on mänginud kolm nädalat järjest turniiridel avaringist finaalini. “Isegi kui ma oleks kolmanda finaali ka kaotanud, olnuks need kolm nädalat imelised,” ütles Medvedev. “Aga siis oleks hakanud endalt küsima, et miks nii juhtus, et finaalidega ei saa hakkama. Nüüd ma ei pea seda küsimust endale esitama. Nende kolme nädala jooksul servisin paremini kui kunagi varem. Mäng oli väga stabiilne, ma ei teinud ühtki kehva esitust,” ütles Venemaa esireket.
Poolfinaalis alistas Medvedev ka maailma esireketi Djokovici 3:6, 6:3, 6:3. Kohtumisest Federeriga säästis Medvedevit kaasmaalane Andrei Rublev, kes kuulsas šveitslase 1/8 finaalis alistas. Nüüd sai Medvedev veerandfinaalis Rublevist jagu päris kergelt 6:2, 6:3.
Muide, kaht Venemaa esikümne mängijat ja eakaaslast (Medvedev on Hatšanovist kolm kuud vanem) seob ka üks isikliku elu fakt: mõlemad on abielus. Hatšanov sai selle sündmusega hakkama eriti varakult, 2016. aasta aprillis veidi enne 20. sünnipäeva, kuid Medvedev abiellus mullu septembris 22-aastaselt. Hatšanov peaks US Openi ajal või vahetult pärast turniiri saama ka isaks.