fbpx
Close

Eesti klubide karikavõitjaks tulid Saaremaa meeskond ja Tallinki naiskond

Tallinnk TK naiskond, pildil vasakult treener Märten Tamla, Anet Angelika Koskel,
Katriin Saar ja finaaletapil mitte mänginud Valeria Gorlatš. / Foto: Igor Pissarev.

17.-18. augustil peeti Kadrioru väljakutel Eesti klubide karikavõistluste finaaletapp, kus Eliitliigas said esikoha Saaremaa MK meeskond ja Tallink TK naiskond.

Meeste finaalis oli saarlaste vastaseks Tähtvere I, kelle kahe esimese numbrina mängisid soomlased Sami Huurinainen ja Leevi Säätela. Kuid Saaremaa nn “kohalik võõrleegionär” Vladimir Ivanov alistas Huurinaineni 6:4, 6:3 ja tõi koos Rauno Gulliga ka paarismängus soomlaste vastu otsustava punkti. Vajaliku kolmanda punkti (matš lõppes 3:2) tõi Saaremaale Priit Suluste neljandal “laual”. Tähtverele tõid punkti Säätelä ja Morten Ritslaid.

Poolfinaalides oli Tähtvere alistanud USTA I 5:0 (esinumbrite mäng Huurinainen – Karl Kiur Saar 6:4, 6:2) ja Saaremaa – MK Tenniseklubi I 3:2 (Ivanov – Martin Randpere 6:4, 7:5). Kolmanda koha matši võitis USTA.

Saaremaa MK meeskond, pildil vasakult Vladimir Ivanov, Rauno Gull ja Priit Suluste.
Foto: Igor Pissarev

Naiste Eliitliiga finaalis juhtus aga selline kurb lugu, et põnevust tõotanud matšis andis USTA (Maria Lota Kaul, Sofia Cheklystova) loobumisvõidu Tallink TK-le (Katriin Saar, Anet Angelika Koskel). Väljakul võinuks sellise koosseisuga matš kujuneda ülimalt tasavägiseks. USTA peatreener Andres Kuhi selgitas, et Kaul vigastas poolfinaalmängus õlga ning asendajat polnud võtta, sest ka Maileen Nuudi on vigastatud ning Helena Narmont ei viibinud Eestis. Nii oli USTA sunnitud loobuma.

Poolfinaalides võitis Tallink FVTA 3:0 ja USTA Kadrioru TK I 2:1 (paarismängust Kaul ja Cheklystova loobusid). Kolmanda koha mängu võitis Kadrioru TK.

Madalamates liigades peeti eelmisel nädalavahetusel edasipääsumängud kõrgemale tõusmiseks. Meeste klubidest alistas I liiga finaalis TC Avantage Laagri TK 3:2. Põnevas matšis tõid Avantage’ile otsustava võidu paarismängus Oskar Lusti ja Aleksander Kvitš. II liiga edasipääsumängud (kaks klubi saab kõrgemale tasemele) võitsid Rakvere TK ja TK Fellin ning III liigas TOP Tennis Team ja Tallink TK.

Naiste I liiga edasipääsumängus alistas TK Fellin TC 2000 2:1. Fellini liider Saara Orav kaotas küll üksikmängus üllatuslikult Polina Ramenskajale, aga tõi otsustava võidu paarismängus koos Liina Suurvarikuga. II liigast pääsesid kõrgemale TC Seven I ja Kadrioru TK III ning III liigast Tabasalu TK Tabamus ja Elva TK.

scroll to top