fbpx
Close

Daniil Medvedev võitis Dubais Novak Djokovici

Daniil Medvedev Dubai turniiril. / Foto: AFP/Scanpix

Daniil Medvedev on võitnud järjest 13 mängu ja sihib laupäeval kolmandat nädalat järjest turniirivõitu, kui kolmandana asetatud venelane alistas Dubai poolfinaalis maailma esireketi Novak Djokovici 6:4, 6:4.

Djokovici ja Medvedevi omavaheliste mängude seis on nüüd serblase kasuks 9:5, aga tegelikult oli tema edu palju väiksem (5:4) pärast 2021. aasta US Openi finaali, kus Medvedev Djokovici alistas. Järgmised neli mängu oli võitnud Djokovic, aga tema seeria sai täna läbi.

Esimeses setis oli Medvedev juba kahe murdega ees 5:2, aga siis võitis vastase servigeimi ka Djokovic. Seti päästmiseks sellest ei piisanud ja teises setis tegi Medvedev ainsa murde kohe esimeses geimis. Vaatamata sellele, et hiljem oli kolmes Medvedevi pallingugeimis seis 40:40, ei saanud Djokovic ühtki murdepalli. Serblasel oligi mängu jooksul vaid üks murdepall, mille ta esimeses setis realiseeris, aga väga hea oli realiseerimine ka Medvedevil (4st 3). Kaalukauss langes venelase kasuks tänu sellele, et ta võitis esimeselt pallingult 78% ja Djokovic 67% punktidest.

Djokovicile oli see esimene kaotus 2023. aastal, sest ta oli seni mänginud vaid kaks turniiri – Adelaide’i ATP 500 ja Australian Openi. Need mõlemad Djokovic võitis ja tegelikult oli serblase võiduseeria enne tänast isegi pikem kui nüüd Medvedevil – maailma esireket oli võitnud järjest 15 mängu.

“Novaki võitmiseks pead mängima ainult oma parimat mängu ja lootma, et tema ei mängi oma parimat,” ütles Medvedev. “Sest ta on võitnud 22 suure slämmi turniiri, nii et isegi parim ei pruugi aidata. Õnneks suutsin täna mängida kõrgemal tasemel kui tema. Teises setis ei olnud mul kaitsta ühtki murdepalli, aga geimid olid tasavägised. Suutsin tähtsatel hetkedel keskenduda.”

Medvedev kohtub finaalis kaasmaalase Andrei Rubleviga (2), kes võitis Alexander Zverevi (Saksamaa, 7) 6:3, 7:6. Rublevi finaalipääs on tegelikult ime, sest 2. ringi mängus Alejandro Davidovich Fokinaga (Hispaania) kaotas ta esimese seti 1:6 ja oli teise seti tie-break’is taga samuti 1:6. Rublev päästis viis matšpalli järjest ja võitis mängu 1:6, 7:6, 7:6.

Maailma edetabelis jääb Djokovic esireketiks püsima, sest tema ainus rivaal Carlos Alcaraz (Hispaania) loobus sel nädalal Acapulco turniirist. See peaks tähendama, et Djokovici esikoht säilib vähemalt kevade lõpuni, sest Alcarazil on lähiajal palju rohkem punkte kaitsta kui serblasel. Medvedev (praegu ATP 7.) tõuseks aga finaalivõidu korral Rublevist (6.) mööda. Rublev omakorda mööduks esikoha puhul viiendal kohal asuvast Taylor Fritzist (USA).

scroll to top