fbpx
Close

Daniil Glinka võitis, aga kaks Eesti tennisisti kaotasid ITF-i turniiridel

Daniil Glinka Eesti meistrivõistlustel. / Foto: Igor Pissarev

Nagu ikka, algab teisipäeviti üle maailma suur hulk ITF-i turniire, kus mängib pea igal nädalal ka eestlasi. Erand pole ka käesolev nädal, aga paraku kaks mängijat langesid üksikmängus juba välja.

Kuid kõigepealt sellest, et Daniil Glinka teeb sel nädalal kaasa Toulouse-Balma M25 turniiril ja seisul 6:1, 4:0 Eesti teise reketi kasuks tema vastane Yanis Ghazouani Durand (Prantsusmaa) loobus. Kuid teises ringis on Glinkal hoopis raskem vastane – neljandana asetatud Arthur Fery (Suurbritannia, ATP 265.).

Markus Mölder pääses Alaminos-Larnaca M15 turniirile juunioride edetabeli (loeb eelmise aasta lõpu ranking) kaudu. Kuid esimeses ringis tuli Mölderil vastu võtta 3:6, 1:6 kaotus Dragos Nicolae Cazacu’lt (Rumeenia, ATP 1044.). Mölder ei ole veel alustanud paarismängu, kus tema partner on Nicholas Campbell (Küpros).

Võrreldes eelmise aastaga on tagasilöök tabanud Maileen Nuudit, kes täna Sabadelli W15 turniiri avaringis kaotas 4:6, 6:7 17-aastasele Martina Genis Salasile (Hispaania), kes nagu Möldergi pääses turniirile juunioride edetabelikohaga. Teises setis oli Nuudi kolm korda murdega ees ja sai seisul 5:4 ka servida seti võiduks, aga vastane murdis tagasi, Nuudi päästis seisul 5:6 kolm matšpalli, kuid tie-break’is võitis oma servil ainult ühe punkti ja kaotas 4:7. Põhitabelis pole Nuudi tänavu viiest mängust võitnud ühtki, kuid siiski mängis ta üsna tublilt Helsinki W35 turniiril, kus ta kvalifikatsioonis võitis kaks mängu ja põhiturniiril seti kunagise esikümne naise Kristina Mladenovici vastu.

Veel on Eesti mängijaist võistlustules Elena Malõgina, kes kauges Jaapanis Hinode W15 turniiril on viiendana asetatud. Kuid ta mängib avaringi kohtumise homme. Suure üllatusena langesid esimesena asetatud Sofia Costoulas (Belgia) ja Malõgina juba avaringis välja paarismängus, kui nad kaotasid 3:6, 0:6 Dabin Kimile (Lõuna-Korea) ja Mio Mushikale (Jaapan).

scroll to top