fbpx
Close

Arina Sabalenka leinab poiss-sõpra, kes tõenäoliselt tegi enesetapu

Arina Sabalenka. / Foto: Zumapress/Scanpix

Arina Sabalenka on ennast maha võtnud Miami Masters 1000 turniiri treeningute graafikust, aga ei ole veel ametlikult teatanud, et ta turniiril ei mängi. Pigem on siiski tõenäoline, et ta loobub võistlusest nagu eelmisel turniiril Indian Wellsis tegi tšehhitar Marketa Vondroušova, kelle vanaisa suri.

Sabalenka tõenäolise loobumise põhjus on tema poiss-sõbra, 42-aastase Valgevene endise hokimängija Konstantin Koltsovi surm. Juba eile kirjutas Valgevene meedia, et Koltsov “hukkus”, mis viitas õnnetusele, aga Miami Dade’i piirkonna politsei teatel hüppas mees rõdult alla. Politsei ei kahtlusta tahtlikku lükkamist, järelikult oli tegemist enesetapuga.

Juba on mõned tennisistid X-is avaldanud Sabalenkale toetust, ehkki neis postitustes pole otseselt juttu poiss-sõbra surmast. Sabalenka ise pole X-is eilsest alates ühtki postitust teinud.

Sabalenkale sattus põnev loos, sest teises ringis ta mängiks (või ikka mängib?) endise maailma esireketi ja kahekordse slämmivõitja Simona Halepi (Rumeenia) ja parimal nädalal edetabelis teisel kohal olnud Paula Badosa (Hispaania) mängu võitjaga. Seega sattusid ühte kolmikusse (Sabalenka on avaringis vaba) ainult kuulsused.

Koltsov mängis Valgevene hokikoondises 13 aastat, vahele jäid ainult need hooajad, kus ta mängis NHL-i klubis Pittsburgh Penguins. Penguins valis Koltsovi 1999. aasta draftis, aga tiimi kuulus ta hooaegadel 2002/03, 2003/04 ja 2005/06 – vahepealsel aastal oli NHL-is lokaut ning Koltsov mängis Venemaal ja Valgevenes. Alates 2008. aastast mängis Koltsov kaheksa hooaega KHL-i neljas erinevas klubis ja lõpetas karjääri 35-aastaselt (2016 kevad) koduses Minski Dinamos, kes samuti KHL-i kuulub. Praegu töötas Sabalenka poiss-sõber Ufaa Salavat Julajevi hokimeeskonna abitreenerina. Selle klubi eest mängis Koltsov kuus hooaega, neist kahel enne KHL-i loomist.

scroll to top