fbpx
Close

Jurmalas jõudsid veerandfinaali Anet Angelika Koskel ja Oliver Ojakäär

– Anet Angelika Koskel. / Foto: ETL/Igor Pissarev

ITF-i juunioride 5. kategooria turniiril Jurmalas alustas põhitabelis seitse eestlast, neist on veerandfinaali jõudnud Anet Angelika Koskel (2) ja Oliver Ojakäär (5).

Koskel võitis avaringis Hanna Serheli (Valgevene) 6:1, 6:1 ja teises ringis Arina Arifullina (Venemaa) 6:1, 6:7, 6:4. Ühe võidu sai ka Elisabeth Iila (6), kes alistas Patricia Ungure Rogozevica 6:1, 6:4, aga kaotas siis ootamatult kindlalt Anastasija Adeikytele (Leedu) 1:6, 1:6. Avaringis langesid välja Andrea Roots ja Lisette Aljas, kes ainsana Eesti mängijaist läbis edukalt kvalifikatsiooni.

Noormeeste turniiril võitis Ojakäär Ruslans Filipenko (Läti) 6:2, 6:2 ja Christopher Norlini (Rootsi) 6:4, 7:6. Marten Murrand (4) alustas 5:7, 6:2, 6:4 võiduga Dan Vasile Duta (Rumeenia) üle, kuid kaotas siis Daniels Tensile (Läti) 1:6, 1:6. Esimeses ringis langes välja Alex-Andre Ojassalu (8).

Teisipäeva õhtul alustati ka paarismängudega. Murrand ja Matic Križnik (Sloveenia) on jõudnud mänguta poolfinaali, sest esimese asetuse tõttu olid nad avaringis vabad, aga veerandfinaalis said loobumisvõidu. Avaringis pidid kaotuse vastu võtma Villem Aadamsoo/David Rolis (Läti) ja üllatuslikult ka Ojassalu/Matthew Johnstone (Singapur), kes olid teisena asetatud. Eelmisel nädalal Adažis 4. kategooria turniiril oli Ojassalu koos Indrek Soomega (Soome) jõudnud finaali, aga nüüd uue partneriga kaotasid kohe 5:7, 6:7 Läti paarile.

Neidude turniiril on teise ringi pääsenud esimesena asetatud Iila/Uma Bakaityte (Leedu), kes olid avaringis vabad, aga kõik teised Eesti neiud kaotasid. Üllatus oli kindlasti Koskeli ja Darja Monahhova (Venemaa) 7:6, 4:6, 3:10 kaotus Hollandi paarile Annelin Bakker/Isis Louise Van den Broek.

scroll to top