Liisa Varul, Anet Angelika Koskel ja Oliver Ojakäär pääsesid veerandfinaali

– Liisa Varul mänguhoos / Foto: ETL

Tallinki tennisehallis teist päeva kestval ITF-i juunioride 5. kategooria turniiril on üksikmängu veerandfinaali pääsenud kaks Eesti neidu ja üks noormees.

Neidude turniiril jõudsid kaheksa parema hulka just need kaks Eesti mängijat, kes olid asetatud. Anet Angelika Koskel (2) alistas 2. ringis Clarissa Blomqvisti (Soome) 6:1, 6:4 ja Liisa Varul (6) Maria Studennikova (Venemaa) 6:2, 3:6, 6:3. Ülejäänud eestlannadest jõudis 2. ringi veel Grete Gull, kes aga pidi seal tunnistama turniiri ühe favoriidi Stella Remanderi (Soome, 4) paremust. Esimeses ringis oli Remander välja lülitanud veel ühe eestlanna Elisabeth Iila. Kokku seitse Eesti neidu pidid avaringis kaotuse vastu võtma, ehkki mõni neist (näiteks Iila ja Laura Rahnel) võitlesid visalt asetatud mängija vastu.

Eesti noormeestest oli asetatud Markus Mölder (7), kes aga paraku jäi avaringis William Alsterbackile (Rootsi) alla 5:7, 4:6. Veerandfinaali pääses hoopis Oliver Ojakäär, kes teises ringis võitis Filip Apitaueri (Tšehhi) 6:4, 6:3. Tegelikult ei ole selline tulemus kaugeltki üllatus, sest Eesti edetabelis on Ojakäär Mölderist selgelt ees. Lisaks Mölderile kaotas veel kuus Eesti noormeest avaringis.

Paarismängus on aga seis selline, et noormeeste seas on 2. ringi ehk veerandfinaali jõudnud Andre-Remi Jakobi/Andre Toomväli ja Marten Murrand koos Tihhon Fedoroviga (Valgevene). Kuid neidude paarismängus on 16st veerandfinalistist koguni seitse eestlannad. Koskel on seal koos Uma Bakaitytega (Leedu) asetatud esimesena, kuid ülejäänud Eesti neiud männgivad koos – kaheksa hulgas on Gull/Iila, Brit Martin/Varul (3) ja Rahnel/Karola Suviste.