fbpx
Close

Oliver Ojakäär jõudis Jurmalas poolfinaali

– Oliver Ojakäär / Foto: ETL/Igor Pissarev

Oliver Ojakäär (3) sai Jurmala ITF-i juunioride 5. kategooria turniiri veerandfinaalis üle esimese seti kindlast kaotusest ja alistas Matic Križniku (Sloveenia, 6) 2:6, 6:4, 6:4.

Križnik oli just eelmisel nädalal võitnud Adažis neljanda kategooria turniiri ja tõusnud sellega maailma noorte edetabelis 302. kohale ehk Ojakäärust (447.) tunduvalt mööda. Aga kuna asetus Jurmala turniiriks tehti varasema edetabeli põhjal, sai Ojakäär kõrgema paigutuse. Märtsi algul oli Križnik võitnud ka turniiri Tallinnas Karulaugu spordikeskuses, mis sisuliselt oli Eestis viimane tennisevõistlus enne koroonaviiruse piirangute karmistamist.

Poolfinaalis kohtub Ojakäär Dominykas Stonkusega (Leedu). Kõik ülejäänud asetatud mängijad peale Ojakääru on juba turniirilt välja langenud, seega oleks eestlasel hea võimalus Jurmalas võita, aga juunioride tasemevahe on teadagi väga väike ja paarsada edetabelikohta siia-sinna kuigi palju ei määra.

Neidude turniiril kaotas aga Anet Angelika Koskel (2) Ada Piestrzynskale (Poola, 5) 4:6, 6:4, 1:6. Maailma juunioride edetabelis on Koskel 389. ja Piestrzynska 441.

Noormeesta paarismängus said esimesena asetatud Marten Murrand ja Križnik juba eile loobumisvõidu ja ootasid täna poolfinaali vastaseid, kelleks said kolmandana asetatud Nikolajs Galkins (Läti) ja Anton Kastsenitš (Valgevene). Neidude paarismängus võitsid Elisabeth Iila ja Uma Bakaityte (Leedu, 1) Anastasija Adeikyte (Leedu) ja Valeria Krohhotina (Venemaa) 7:5, 6:2 ja jõudsid samuti poolfinaali.

scroll to top