Brit Martin ja Markus Mölder jätkavad U14 Estonian Junior Openil

– Brit Martin / Foto: Viktor Burkivski

Tennis Europe U14 vanuseklassi 2. kategooria turniiril Estonian Junior Open jõudsid Eesti mängijaist üksikmängus veerandfinaali Brit Martin (4) ja Markus Mölder (3).

Eesti tüdrukuid osales tänases 4. ringi kohtumistes neli, aga võitis vaid Martin, kõik teised kaotasid venelannadele. Martin alistas samuti Venemaa mängija Taissia Beljajeva 6:3, 6:3, kuid Grete Gull kaotas Anastassia Ivanovale (1) 0:6, 1:6, Emma Namnieks Anna Karasjovale 3:6, 0:6 ja Victoria Maria Mändma Valeria Krohhotinale (2) 5:7, 1:6. Veerandfinaali pääses kokku neli venelannat ja neli Balti riikide tennisisti (lisaks Martinile kaks lätlannat ja üks leedulanna).

Eesti poistest mängiski teises ringis ainult Mölder, kes oli 3:6, 6:1, 6:4 parem Gonzalo Marquesist (Portugal). Poiste turniiri domineerivad lätlased, keda on veerandfinaalis neli.

Paarismängudes on veerandfinaali jõudnud ohtralt eestlasi. Tüdrukute turniiril said kaheksa hulka esimesena asetatud Martin/Andrea Roots, Alissia Aleksandra Kivi/Anna Maria Tottrup ja Hanna Grete Katariina Hoop/Nora Leinus, kes said teisena asetatud venelannadelt loobumisvõidu.

Poistest on paarismängu veerandfinaalis Villem Aadamsoo/Mölder (3) ja Kevin Lempu/Petrik Tamtik ning välismaalastest paarilistega mängivad Georg Strasch, Lukas Kristianson ja Denis Maijorov.

Lisame siia uudisesse, et teisel Tennis Europe turniiril Kiievis (U12) langes välja viimane Eesti esindaja Renaldo Suursoo.