fbpx
Close

Ojakäär päästis pärast vihmapausi neli settpalli ja pääses US Openi noorteturniiri teise ringi

Oliver Ojakäär treenimas Kadriorus. Taamal treener Kenneth Raisma. / Foto: Mati Hiis

Kuigi Oliver Ojakäär oli ka teises setis Kevin Edengrenist (Rootsi) geimipunkte ja murdepalle arvestades parem, juhtus siiski lõpus väike ime, millele aitas kaasa vihmapaus.

Nimelt teises setis ei kaotanud kumbki ühtki servigeimi, ent Ojakäär võttis kõik pallingud ära kindlakäeliselt (parimal juhul oli vastasel kahes geimis seis 30:30), kuid Edengren pidi seisul 3:3 päästma kaks ja seisul 5:5 ühe murdepalli. Ent tie-break’is kaotas just Ojakäär kaks punkti oma servil ja jäi taha 2:5. Kui rootslane võttis esimese punkti oma servil (6:2), katkestas vihm mängu. Ja ennäe imet, pärast umbes pooletunnist pausi võitis Ojakäär kuus punkti järjest, nende hulgas neli vastase settpalli, võitis tie-break’i 8:6 ja mängu 6:3, 7:6.

Ka esimeses setis, kus Ojakäär tegi ühe murde, oli tal veel võimalusi. Seisul 4:1 juhtis ta vastase servil 30:0 ja seisul 5:2 omas kaht settpalli. Aga need realiseerimata murdepallid Ojakääru ei häirinud, sest oma serv oli tal väga kindel ja isegi veel kindlam kui teises setis, sest esimeses polnud rootslasel tõrjegeimis paremat seisu kui 15:15. Edengren ei teeninud lõpuks ühtki murdepalli, aga võinuks ometi viia mängu otsustavasse setti.

Teises ringis kohtub Ojakäär kaheksandana asetatud ja ka maailma juunioride edetabelis 8. kohal asuva Darwin Blanchiga (USA), kes on alles 15-aastane! Maailma noorte esikümnes on ta mõistagi noorim. Kaks 2007. aastal sündinud mängijat on ka teises kümnes, ent nemad on juba pidanud 16. sünnipäeva.

Kuigi Blanch pole kindlasti ilmaasjata juunioride esikümnes, ta on tänavu võitnud ühe J300 turniiri ning jõudnud Prantsusmaa lahtistel ja Wimbledonis poolfinaali, võiks ehk loota, et kaks ja pool aastat vanem Ojakäär paneb võimsuse maksma. Aga kerge soosik peaks olema ikkagi ameeriklane.

Täna õhtul mängib veel teise ringi kohtumise Markus Mölder. Lisaks on mõlemad eestlased üles antud ka paarismängus, mis täna hilisõhtul alles algab, kuid eestlased alustavad homme. Koos Ojakäär ja Mölder ei mängi, mõlema paariline on rootslane – Ojakäärul Max Dahlin ja Mölderil eestipärase nimega Albert Saar.

scroll to top