Markus Mölder võitles visalt, kuid kaotas maailma kolmandale juuniorile kõige napimalt

Markus Mölder Eesti meistrivõistlustel. / Foto: Igor Pissarev

Maailma juunioride edetabeli 81. reket Markus Mölder andis erakordse lahingu kodus mänginud maailma kolmandale juuniorile Cooper Williamsile (USA), ent kaotas 2:6, 6:3, 6:7.

Kaks tundi ja 21 minutit kestnud mängu alguses võis karta, et Williams saab kiire võidu. Ameeriklane murdis Mölderi servi kohe esimeses geimis ja tegi uue murde seisul 4:2. Aga teist setti alustas Mölder oma servi hoidmise ja murdega. Siis hakkas juhtuma. Seisul 3:1 kestis geim 22 punkti, Mölderil oli viis geimpalli ja vastasel neli murdepalli, aga eestlane hoidis ühemurdelist edu. Seisul 4:2 jäi Mölder taha 15:40, aga võitis siis neli punkti järjest. Seisul 5:3 oli ta taga 0:40, aga ka sellest seisust tuli Mölder välja! Kokku üheksast murdepallist üheksa võitnud eestlane sai seti kätte,

Otsustavas setis läks Mölder ette 2:0, aga seejärel näitas ka Williams sisu. Ehkki Mölder võitis servigeime nüüd lihtsamalt kui teises setis, tuli ometi murre seisul 4:3, kui eestlane eduseisu 40:30 järel pallingugeimi loovutas. Mölder asus uuesti murdega ette seisuks 6:5, aga matši võiduks servides teenis vaid ühe punkti.

Tie-break mängiti otsustavas setis kümne punktini nagu ka täiskasvanute turniiril ja see algas Mölderile kurjakuulutavalt. Ta jäi taha 0:5 ja seisul 2:8 oli maas juba kolme minimurdega. Aga Mölder võitles. Ta võttis kaks punkti vastase servil seisuks 5:8, kuid kaotas siis oma servil punkti. Veel oli seis 7:9 ja kui Cooper nüüd punkti kaotanuks, olnuks minimurded tasa, aga ameeriklane võitis ja sellega koos ka raske mängu. Müts maha Mölderi ees ja ilmselt tulid talle kasuks ka Eesti meistrivõistlused, kus ta sai pidada ühe pika kolmesetilise ja kaks neljasetilist mängu.