Markus Mölder ei pääsenud US Openi noorteturniiri põhitabelisse

Markus Mölder Eesti meistrivõistlustel. / Foto: Igor Pissarev

Markus Mölder (14) kaotas US Openi noorteturniiri kvalifikatsiooni otsustavas ringis Aryan Shah’ile (India, 4) ning ei pääsenud põhiturniirile.

Esimeses setis algasid vastastikused murded seisult 1:1. Sealjuures esimesed kolm murret (kaks Shahi ja üks Mölderi kasuks) tulid nii, et kõigis geimides oli servija algul ees ja sai ka mõned geimpallid. Seisul 2:2 oli Mölderil koguni neli geimpalli, aga ikka kaotas ta lõpuks servi. Seejärel tehti veel kaks murret juba kindlamalt, aga seisul 4:3 hoidis hindu noormees pallingut ja võitis esimese seti 6:4.

Teises setis päästis Mölder kaks murdepalli ja asus 1:0 juhtima ning kohe järgmises geimis murdis Shahi pallingu. Enam vastane jalgu alla ei saanudki, kuigi seti lõpus võib-olla Shah enam tõsiselt ei pingutanud. Igatahes võitis Mölder seti 6:0 ja siis hakati mängima kümne punktini tie-break’i. Shah läks minimurdega ette seisuks 5:4 ja enam oma pallingul punkte ei kaotanud. India noormees, kes asub maailma juunioride edetabelis 60. kohal, võitis 10:5.

Juunioride turniiri põhitabelisse pääses aga otse maailma 21. reket Oliver Ojakäär.