Markus Mölder pääses avaringist edasi

Markus Mölderi eeskäsi oli poolfinaalis lööv. / Foto: Igor Pissarev/ETL

Markus Mölder, kes pääses US Openi noorteturniirile õnneliku kaotajana (lucky loser), kasutas oma õnne hästi ära ja võitis avaringis Paul Barbier Gazeu (Prantsusmaa) 6:4, 7:6.

Maailma juunioride edetabelis paikneb Mölder 81. ja Barbier Gazeu 56. kohal. Mängu algus oli väga vahelduv. Mölder teenis kohe murde ja juhtis oma servil 1:0, 40:15. Seejärel võitis aga vastane kaheksa punkti järjest, mis tähendas vastumurret ja oma servi võitmist nulliga. Lisaks jäi Mölder 1:2 peal servil taha 15:40 – prantslasele seega 12st punktist 11. Aga nüüd õnnestus Mölderil vastase edukas periood katkestada. Ta päästis servigeimi ja murdis ise uuesti seisul 3:3. Viimases geimis seisul 5:4 päästis eestlane veel kolm murdepalli ja võitis seti.

Teine sett algas aga servi hoidmisega – seisuni 3:3 polnud kummalgi raskusi. Seejärel mängiti Barbier Gazeu servil 22 punkti kestnud geim, kus prantslasel oli seitse geimpalli ja Mölderil kaks murdepalli. Lõpuks Brbier Gazeu siiski hoidis servi. Kohe tuli samasugune servigeim Mölderil – 18-punktilise mängu järel võitis eestlane, vastasel oli samuti kaks murdepalli. Lõpuks jõuti tie-break’i, kus Mölder juhtis 6:2. Seejärel kaotas ta punkti vastase servil ja kaks punkti oma servil, aga seisul 6:5 õnnestus tõrjepunkt ära võtta ja mäng võita.

Teises ringis on aga Mölderil väga raske vastane – Cooper Williams (USA), kes on maailma juunioride kolmas reket. Oma avaringi mängu võitis Williams 6:1, 6:0. See kohtumine peetakse täna 11. väljakul kolmanda mänguna ehk algusega umbes kell 22, aga võib ka hakata pisut varem, ent pigem hiljem. Eile oli Mölderil samuti kolmas mäng, aga ta pääses väljakule alles kell 23.10.

Kuid veel enne Mölderit mängib oma avaringi kohtumise Oliver Ojakäär, kelle vastane on Kevin Edengren (Rootsi). Maailma noorte edetabelis on nad vastavalt 21. ja 26. kohal. See kohtumine algab 7. väljakul kell 18. Kuna see on väljaku esimene mäng, siis on algusaeg kindel.