fbpx
Close

Stefanos Tsitsipas näitas klassi ja alistas Daniil Medvedevi

Stefanos Tsitsipas. / Foto: Reuters/Scanpix

Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste teisipäeva kõige oodatumat veerandfinaali andis kaua oodata, aga see õigustas lootusi, kui Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 5) alistas kõrgeklassilises mängus Daniil Medvedevi (Venemaa, 2) 6:3, 7:6, 7:5.

Tsitsipas jõudis nüüd slämmiturniiri poolfinaali kolmandat korda järjest, aga seni ei ole ta järgmist sammu astuda suutnud. Veebruarikuus Austraalias oli just Medvedev see, kes sulges Tsitsipase tee finaali, aga nüüd teenis kreeklane veenva revanši.

Kahe mehe tagajoonemäng on alati olnud muljetavaldav, aga samas tehniliselt väga erinev. Tsitsipas annab pallile keerdeid ja tema löök vähemalt väliselt tundub kontrollitum, aga kui Medvedev satub oma sõiduvette, siis on tema tehniliselt pisut kummaline eeskäsi väga efektiivne. Kuid teisipäevases veerandfinaalis ei suutnud Medvedev oma imelist lööki, mille kohta kunagi ekslikult öeldi, et sellega ta kaugele ei jõua, maksma panna. Nagu Tsitsipas ütles väljaku intervjuus, tegi ta selleks kõik, et mitte lasta Medvedevil domineerida. “Arvan, et mängisin ühe oma parematest matšidest, suutsin teda piisavalt suruda, et ta ei saaks oma mängu mängida,” sõnas kreeklane.

Esimese seti otsustas üks murre, mille Tsitsipas tegi seisul 2:1, kuid alates teisest setist õnnestus murre mõlemal mängijal. Teises setis asus juhtima Tsitsipas, kuid Medvedev viigistas. Otsustavaks sai venelase ebakindlus tie-break’is, kus vastupidiselt Tsitsipas mängis eksimatult ja võitis 7:3. Kolmandas setis jäi kreeklane taha, kuid mängis hiilgavalt alates seisust 2:4. Tundus siiski, et tuleb uuesti tie-break, kui Medvedev asus seisul 5:6 juhtima 40:0. Kuid ta kaotas oma servil neli punkti ja siis lõpetas kohtumise veidralt, lüües täiesti ohutu altservi (!) ja joostes ise võrku. Mõistagi kasutas Tsitsipas selle ära. Formaalselt lõpetas mängu kreeklane, aga nagu ütles ka Mats Wilander Eurospordi stuudios, oli see tegelikult Medvedevi otsus sel viisil kohtumisele punkt panna, sest ta ei uskunud enam oma võimalustesse.

Statistikas oli Tsitsipas peaaegu kõiges parem, aga Wilander rõhutas eriliselt fakti, et kui kreeklane võitis esimeselt servilt 73% punktidest, mis on liivaväljakul OK, siis teiselt servilt 75%, mis on suurepärane. Rootsi endine tenniseäss märkis, et Medvedevil ei õnnestunud rünnata Tsitsipase teist servi, samal ajal võitis Medvedev nii esimese kui ka teise servi punktidest 60%, mis parimal juhul on rahuldav. Äralöögid jäid napilt Tsitsipase kasuks 33:31, kuid lihtvigadega oli tema edu suur 24 vs 44.

Tsitsipas kohtub poolfinaalis Alexander Zvereviga (Saksamaa, 6), kes sai kindlalt jagu Alejandro Davidovich Fokinast (Hispaania) 6:4, 6:1, 6:1. Tsitsipas juhib omavahelistes mängudes Zverevi vastu 5:2, aga saviliival on nad kohtunud vaid korra, kui Tsitsipas võitis 2019. aasta Madridi turniiril kolmes setis. Kreeklase kasuks räägib ka see fakt, et tänavukevadisel liivahooajal on Tsitsipas olnud peaaegu sama hea kui Rafael Nadal.

scroll to top