fbpx
Close

Austraalia on viimane FedCupi Maailmaliiga poolfinalist

Austraalia tennisenaiskond pärast võitu, paremal peakangelanna Ashleigh Barty. /
Foto: AP/Scanpix

Neljanda naiskonnana pääses FedCupi Maailmaliiga poolfinaali Austraalia, kes alistas võõrsil USA 3:2.

Kui esireketite mängus oli Ashley Barty alistanud Madison Keysi (USA-l puudusid Serena Williams ja Sloane Stephens), panid mõlemad tiimid neljandaks üksikmänguks platsile värsked jõud – avapäeval puhanud mängijad. Selles heitluses alistas ameeriklanna Danielle Collins Daria Gavrilova, kuid otsustava paarismängu võitsid ikkagi austraallannad Barty ja Priscilla Hon. Barty tõi seega Austraaliale kõik 3 punkti.

Enim kõneainet pakkus siiski Rumeenia võit karikakaitsja Tšehhi üle 3:2 ja seda veel võõral väljakul Ostravas. Tšehhi (koos eelkäija Tšehhoslovakkiaga) on läbi aegade FedCupi edukuselt teine naiskond 11 esikohaga ja neist kuus on tulnud ajavahemikus 2011-2018. Seekord ei mänginud väljakuperenaistel kaasa Petra Kvitova, kuid ka Karolina Pliškova pluss maailma edetabeli esipaar Katerina Siniakova/Barbora Krejcikova moodustasid võimsa jõu.

Ent Rumeenial oli vastu panna Simona Halep, kes tõigi kaks võitu ja võitluslik paar Irina-Camelia Begu/Monica Niculescu, kes teenis otsustava kolmanda võidupunkti. Kui Niculescu ütles, et see oli tema parim päev tennisekarjääris, siis Halep kui slämmivõitja väljendas end veidi tagasihoidlikumalt, öeldes “üks parimaid päevi”. “Mäng Pliškovaga oli raske nagu alati,” tunnistas Halep. “See oli ilmselt mu suurim võit FedCupil, sest Tšehhi naiskonnal on nii märkimisväärne ajalugu.”

Rumeenia treener-kapten Florin Segarceanu lubas, et naiskond ei peatu enne, kui karikas on võidetud. Tšehhi naiskonna kapten František Pala ei olnud liiga löödud. “Meie ei kaotanud seda matši, vaid rumeenlannad võitsid. Oleme seni 90% tasavägistest kohtumistest enda kasuks pööranud, seetõttu pean ka kaotust aktsepteerima. Mul on tüdrukutest kahju, aga ma ise ei ütleks, et olen pettunud,” märkis Pala.

scroll to top