fbpx
Close

Eesti noored heitlevad Leedus Tennis Europe U16 turniiril

– Tenniseväljak / Foto: Toomas Kuum

Tennis Europe U16 2. kategooria turniiril Toyota Cup Šiauliais on kohal mitmed Eesti noortennisistid.

Poiste üksikmängus alustas Erko Nigula kvalifikatsiooni võiduga Iegor Oponasenko (Ukraina) üle 7:6 6.3, ent seejärel kaotas Ian Rabtsevichile (Valgevene) 6:1 4:6 6:4 ning põhitabelisse ei pääsenud.

Põhitabelisse olid otse koha lunastanud Marten Murrand ja Andre-Remi Jakobi. Murrand kohtus avaringis Dominykas Stonkusega (Leedu) ja pidi vastu võtma kaotuse 6:4 7:6(4). Andre-Remi Jakobi (7. asetus) sai seevastu oma avaringi oponendist German Dumshest (Leedu) jagu tulemusega 6:4 7:5. Meie poisid paarismängus kaasa ei tee.

Tüdrukute üksikmängus on Brit Martin taganud endale koha teises ringis. Teekond sinna polnud Brit Martinil sugugi lühike. Esmalt pidi ta kvalifikatsioonis võitma Arina Timofeevat Venemaalt 6:2 6:2 ja siis seal esimest asetust omanud Patricia Ungure Rogozovecat Lätist 6:3 6:3. Põhitabeli esimeses ringis oli Martin aga parem leedulanna Gabriele Strolytest 6:2 6:2. 16 tugevama hulgas ootab Martinit tõsisem pähkel, teisena asetatud venelanna Ksenia Agureeva.

Mariela Pluutus oli kvalifikatsioonis üle Maria Lisist (Venemaa) 6:2 6:4 ja Anastasiya Hulevichist (Valgevene) 6:2 6:2 ning mängib teisipäeval põhitabelis Ksenia Kozhatovaga (Venemaa).

Samuti kvalifikatsioonist alustama pidanud Angelina Zhumadilova paraku langes kohe välja, kaotades venelanna Elena Malykhile 6:1 6:2.

Turniiril kõrget neljandat asetust omav Elisabeth Iila sai lihtsalt jagu leedulanna Liepa Sataitest 6:0 6:1 ja kohtub teises ringis valgevenelanna Maryia Stsetsevichiga.

Paarismängus teeb meie tüdrukutest kaasa vaid Mariela Pluutus, kelle partneriks on leedulanna Uma Bakaityte.

Poiste üksikmängu tabel.

Tütarlaste üksikmängu tabel.

scroll to top