fbpx
Close

Mark Lajal langes Tais esimeses ringis välja

Mark Lajal Antwerpeni turniiril. / Foto: Zumapress/Scanpix

Mark Lajal heitles Tai pealinna Bangkoki eeslinnas Nonthaburis Challenger 75 turniiri avaringis kaks tundi ja 45 minutit, kuid pidi tunnistama Tung-Lin Wu (Taipei, ATP 240.) paremust 5:7, 7:5, 6:3.

Esimesed kaks setti olid sarnased, kuid võitjad erinevad. Esimeses setis juhtis Lajal murdega, aga vastane viigistas viimasel hetkel seisuks 5:5. Lajal murdis aga uuesti seisul 6:5 ja võitis seti. Teises setis oli Eesti esireketi ise taga 3:5, ent viigistas. Kuid nüüd tegi Wu otsustava murde. Raske on muidugi öelda, kuivõrd mõjutas mängu palavus, aga otsustavas setis jäi Lajal murdega taha, kuid seekord enam kaotatut tagasi ei teinud.

Lajal võitis ässad 9:6, aga tegi 7 topeltviga, vastane mitte ühtki. Esimese servi protsent oli Lajalil madalam (59 vst 71), kuid punkte esimeselt servilt sai ta ainult natuke vähen (71 vs 73%). Kui võrrelda settide kaupa, siis kolmandas setis ei langenud Lajali esimese servi kvaliteet, aga häda tekkis teise pallinguga, kus ta võitis 14st punktist ainult kaks. Vastane võitis punktid 107:93.

Seega ei ole Lajal 2024. aastat kõige paremini alustanud – esimese mängu ta võitis, kolm järgmist on kaotanud. Võib-olla pole õnne olnud sellega, et Tais tulid kahel turniiril vastu Aasia mängijad, kes on palavusega rohkem harjunud ja üldse Aasia turniiridel rohkem osalenud.

scroll to top