fbpx
Close

Eesti GP etapi võitsid Grete Gull ja Sten Hiiesalu

Grete Gull. / Foto: Klosters Tennis

Tallink Tennisekeskuse väljakutel toimunud Eesti GP-etapil said esikoha Grete Gull ja Sten Hiiesalu, kes olid mullu tulnud ka Eesti karikavõitjaiks. Lisaks oli Gull novembris võitnud Alexela Mastersi.

Kui Eesti GP-etapid on väga tihti olnud noorteklassi mängijate pärusmaa, siis sel korral, eriti meeste üksikmängus, pääsesid esinelikusse ka kogenumad tennisistid, kuid võidu võtsid ikkagi mängijad, kes veel viimast aastat noorteklassi kuuluvad.

Naiste turniiril oli esimesena asetatud Gerda Reinaru, kuid finaali ta lõpuni mängida ei suutnud, sest oli sunnitud seisul 0:5 andma Gullile loobumisvõidu, Poolfinaalis oli Gull alistanud Anna Maria Tottrupi (2) 6:3, 7:6 ja Reinaru Victoria Maria Mändma (5) 6:4, 3:6, 6:3.

Gull tuli kahekordseks võitjaks, sest sai esikoha ka paarismängus koos Tottrupiga. Finaalis võitis esimesena asetatud paar Alissia Aleksandra Kivi ja Marie Johanna Lapimaa (3) 6:3, 6:4.

Meeste üksikmängus tegi ilma treenerina töötav 28-aastane Kert Kilumets (4), kes väga sageli enam turniiridel ei mängi. Näiteks noormängijate paremikku kuuluva Patrik Rainer Kaljula alistas ta 6:1, 6:2. Aga poolfinaaliks oli Kilumets juba väsinud (kahe esimese päeva jooksul tuli pidada palju mänge) ja seisul 7:5, 2:1 sai Hiiesalu temalt loobumisvõidu. Samamoodi on Carl Bret Parko juba Rene Buschi tennisekooli treener, aga meie noormängijaid alistas ta nö “mööda minnes”. Parko sai jagu teisena asetatud Henry Inkist 6:3. 6:1 ja veerandfinaalis Rasmus Stalmeisterist 6:1, 6:0. Kuid poolfinaalis pidi Parko tunnistama Aleksandr Kvitši paremust 6:4, 6:4. Finaalis lõi Hiiesalu Kvitši 6:3, 3:6, 6:1 ja vähemalt tema näitas, et on vähem treenivatest täiskasvanud mängijatest parem.

Paarismängus õigustasid esimest asetust Henry Ink ja Samuel Mandelkorn. Finaal Kvitš/Parkoga oli väga tasavägine, aga nooremad jäid peale 6:4, 6:7, 10:8.

scroll to top