fbpx
Close
PAF.ee

Alexander Zverev võitis ühe oma lemmikturniiri

Omapärane pirnikujuline karikas ja Mehhiko sombreero tähistavad Alexander Zverevi võitu. / Foto: Reuters/Scanpix

Acapulco ATP 500 turniiri finaal tipnes tõelise tenniseklassikaga, kus Alexander Zverev (Saksamaa, 2) alistas Stefanos Tsitsipase (Kreeka, 1) 6:4, 7:6.

Juba selline fakt, et teine sett kestis poolteist tundi (täpsemalt 1:29), teeb mängust klassika. Enne tie-break’i oli Zverev käest andnud ühe matšpalli ja Tsitsipas ühe settpalli. Kuid ka esimene sett oli huvitava stsenaariumiga. Tsitsipas juhtis 4:1 ja vastase servil 40:15, kuid ei kasutanud kokku kolme murdepalli ning ei võitnudki enam avasetis geimi.

Teises setis olid Zverevil kõigepealt murdepallid seisul 1:1 ja lõpuks ta murdis Tsitsipase servi kõige valusamal hetkel seisuks 5:4. Nüüd juhtis Saksamaa mees oma pallingul 40:30, kuid ei kasutanud matšpalli ja Tsitsipas viigistas. Seejärel mängiti seisul 5:5 pikim geim, mis kestis 18 punkti. Zverevil oli kuus (!) murdepalli, mis jäid kasutamata. Kui nüüd Tsitsipas eduseisul 6:5 teenis settpalli, tundus kreeklane jõudvat eesmärgile pärast raskete seisude päästmist. Aga Zverev võitis selle vajaliku punkti, viigistas 6:6 ja oli tie-break’is juba kindel peremees – 7:3.

Statistika põhjal ei saa siiski öelda, et mäng olnuks kõrgetasemeline, sest serviga olid mõlemad mehed hädas. Kui Zverev lööb kõvakattel 2 tundi ja 17 minutit kestnud mängu jooksul vaid 4 ja Tsitsipas 3 ässa, siis see ei ole palju. Pealegi tegi Zverev 8 ja Tsitsipas 4 topeltviga ning nende esimese servi protsent oli vastavalt 60 ja 63. Kuid võidu võti peitus järgmises statistilises näitajas – Zverev võitis esimeselt pallingult 78 ja Tsitsipas ainult 63% punktidest. Muidugi lisas mängule pinget murdepallide rohkus: Zverev 12st 3 ja Tsitsipas 8st 2 ehk protsent mõlemal sama (25).

“Olen alati öelnud, et just seda turniiri tahaksin karjääri jooksul võita,” ütles Zverev pressikonverentsil. “Mul on tugevad sidemed Mehhiko ja selle turniiriga. Tulin siia kindla eesmärgiga, mille saavutasin ja olen väga õnnelik.” Võitja ei olnud rahul ainult mängu algusega. “Ma ei mänginud siis hästi,” ütles Zverev. “Pidin kõvasti pingutama, et saada mängu sisse. Teises setis juhtus nii, et ma ei suutnud kasutada võimalust panna mängule punkt. Tavaliselt tugevad vastased sulle teist võimalust enam ei anna. Kuid seekord mängisin tie-breakis erakordselt õnnestunult.”

Tsitsipas oli finaali eel favoriit ning mitte ainult kõrgema edetabelikoha (vastavalt 5. ja 7.), vaid ka omavaheliste mängude 5:1 edu tõttu. Viimased kolm mängu aastatel 2019/2020 oli Tsitsipas võitnud kahes setis ja need peeti kõvakattel nagu ka Acapulco finaal. Kuid mehed ei olnud kordagi varem kohtunud finaalis ega ka slämmiturniiril. Seega oli tegemist Zverevi ja Tsitsipase seni tähtsaima mänguga ja just selle Zverev võitis. Edetabelis Zverev aga kõrgemale ei kerkinud, kuid lähenes Roger Federerile, kellest ta jääb nüüd maha 305 punktiga.

Ei saa mainimata jätta, et mängul oli ka publik ning tribüünid olid üsna rahvast tulvil. Mehhiko loobus juba eelmise aasta sügisel piirangutest, et saaks edendada turisimi, mis riigile raha sisse toob.

scroll to top