fbpx
Close

Kontaveit võitis Pekingis raske mängu

– Anett Kontaveit / Foto: Siim Semiskar

Anett Kontaveit alistas Pekingi tenniseturniiri teises ringis sakslanna Laura Siegemundi (WTA edetabeli 142.) 2:6, 6:3, 6:2. Kohtumine kestis ligi kaks tundi.

Sakslanna edetabelikoht on siiski petlik, sest ta on langenud nii madalale vigastuspausi tõttu. Siiski oli halb üllatus, et Kontaveit jäi kiiresti 0:4 taha ja kaotas avaseti 2:6. Esimese setis võitis eestlann teiselt servilt vaid 25% punktidest vastase 40% vastu. Teises setis asus eestlanna juhtima 2:0, kuid siis Siegemund viigistas ja läks omakorda Anetti pallingugeimis 40:0 ette. Ilmselt nüüd saabuski mängu pöördepunkt. Kui seni oli Kontaveit 5st murdepallist päästnud vaid ühe, siis seekord tuli ta toime kolmega järjest ja hoidis pallingut. Seis oli veel 3:3, ent seejärel võitis Anett viis geimi järjest niimoodi, et sakslanna sai selle aja jooksul vaid 3 punkti! Ühel hetkel võitis Kontaveit 11 punkti järjest!

Otsustava seti 2:0 ei olnud veel võit, aga kui Kontaveit murdis teistkordselt Siegemundi servi seisuks 4:1, ei olnud vastasel enam pääsu. Viimane geim ei kulgenud küll kergelt, näiteks ühe punkti võitis Kontaveit tänu challenge’ile, mis näitas, et pall oli millimeetri jagu joone peal. Tundus, et Anettil ei olnud täna lihtne leida sisemist motivatsiooni pärast edukat Wuhani turniiri, kuid ta sundis ennast võitlema ja see tõi lõpuks tulemuse.

Statistika näitab, et Kontaveit servis pisut paremini kui vastane. Mõlemad lõid ühe ässa, kuid Anett tegi 3 ja Siegemund 6 topeltviga. Esimese servi õnnestumisprotsent oli Kontaveidi kasuks 69-63 ning ta sai esimeselt pallingult ka rohkem punkte (67% ja 59%). Murdepallide realiseerimise osas oli Kontaveit algul selgelt kehvem, aga lõpuks jäi napilt peale: temal 10st 5, Siegemundil 9st 4.

Eesti Tennise Liidu juhatuse liige Toomas Kuum arvas, et Siegemundi äge algus üllatas Kontaveiti. “Sakslannal tuli kõik välja, kuid oli selge, et lõpuni ta nii hästi ei mängi. Kohtumises oli mitu pöördepunkti, kuid viimane neist teise seti keskel sai otsustavaks. Tundus, et Anett lootis pärast väsitavat Wuhani turniiri vähema pingutusega vastasest jagu saada, kuid ka treener Nigel Sears rõhutas talle teise seti ajal, et muidu sa ei võida, kui kõike mängu ei pane. Lõpus õnnestus Anettil ka lühikese krossi abil Siegemund liikuma panna, mis oli üsna oluline edu saavutamisel. Ka serv paranes mängu edenedes,” rääkis Kuum.

scroll to top