Anett Kontaveit valmistas teises setis fännidele närvikõdi, aga võitis Ostrava avaringis

Anett Kontaveit US Openil. / Foto: Getty Images/AFP/Scanpix

Anett Kontaveit sai karjääri jooksul viiendat korda jagu 31-aastasest rumeenlannast Sorana Cirsteast, kui Ostrava WTA 500 turniiri avaringis olid tema võidunumbrid 6:4, 6:4.

Lihtsalt see seis ei tulnud. Mitte nii, et teed kummaski setis ühe murde ja siis võidad veenvalt. Vastupidi – murdeid oli väga palju, lausa pooled geimid lõppesid tõrjuja võiduga. Kontaveidil õnnestus serv murda kuuel ja Cirsteal neljal korral.

Algus oli üsna kummaline punktide jada. Anett alustas viie võidupunktiga järjest, siis võitis Cirstea lausa 9 punkti järjest ja sellele vastas Anett uuesti kuue võidupunktiga. Kokkuvõttes tähendas see seisu 2:2, 0:30 Cirstea servil ja kumbki oli teinud ka murde. Järgnesid aga tasavägised geimid, kus mõlemad suutsid siiski servi hoida. Seejärel järgnes murrete jada. Kui Anett andis vastasele tema servigeimides vastavalt ühe ja null punkti, siis oma servi kaotas eestlanna pärast pikka heitlust, kus tal oli kasutada neli geimpalli. Nii et sett võinuks ka läbi olla, kuid nüüd tuli Anettil tõestada paremust oma servil seisul 5:4. See õnnestuski üsna kindlalt – kaotusseisus Anett viimases geimis ei olnud.

Teine sett algas jälle vastastikuste murretega, mis viis Anetti juhtima 2:1. Kaks korda hoidis ta oma servi ja juhtis 4:2. Seejärel mängis Cirstea vigaderohke geimi, kus ta võrgu eest ei saanud kaht lihtsat palli maha – korra lõi Anettile kätte ja teisel korral kolm-neli meetrit auti. Sellegipoolest oli ka rumeenlannal geimpall, aga vead ikkagi otsustasid – 5:2 Kontaveidile ja varuks kaks oma servi.

Siis algaski periood, mis valmistas Eesti tennisesõpradele närvikõdi. Cirstea tegi peaaegu sama seeria nagu mängu algul, kui ta võitis 9 punkti järjest. Nüüd võitis rumeenlanna järgmised tosin punkti seisuga 11:1. See tähendas, et Anett oli seisul 5:4 oma servil 0:40 taga. Nüüd aga üllatas Cirstea järsku kahe teise servi tõrjel lihtveaga. Anett sai mängu tagasi ja oli viimastel punktidel juba kindel.

Kui Clevelandi võidukal turniiril oli serv Anetti edu võti, siis täna oli ta tõrjegeimides edukam. Kusjuures küsimus ei olnud ainult servi või tõrje kvaliteedis, imelikul kombel mängisid mõlemad tennisistid just pikki punkte tõrjegeimides veenvamalt. Siiski ei saanud Anett oma esimest pallingut nii hästi käima nagu Clevelandis, kergeid punkte tuli vähe. Ta lõi ainult kaks ässa ja kuigi esimese servi õnnestumisprotsent (67) polnud halb, teenis Kontaveit esimeselt servilt vaid 58% punktidest. Kuid Cirsteal oli see number veel halvem – 53%. Tähtis oli ka see, et murdepalle mängis Anett paremini – temal 8st 6, Cirsteal 12st 4.

Äralöökidega võitis Anett 26:20, kuid tegi natuke rohkem lihtvigu (19:15). Mängu põhjal tundus, et lihtvigu pidi olema enam-vähem võrdselt, kui mitte Cirsteal rohkem, aga ilmselt loeti rumeenlannal mõned kaitseasendis tehtud vead sunnitud vigadeks.

Teises ringis kohtub Anett arvatavasti kolmapäeval (homme kindlasti mängu ei peeta) Paula Badosaga (Hispaania, 9), kes sai asetuse pärast tšehhitari Karolina Muchova loobumist. 23-aastast Badosat tutvustame pikemalt eelloos, temaga pole kohtunud Kontaveit ega ka Kaia Kanepi. Maailma edetabelis on Badosa 27. kohal, kuid hooaja jooksvas edetabelis koguni 18. Anett asub neis tabelites vastavalt 30. ja 26. kohal, kuid tänavu on ta kogunud Badosast 329 WTA punkti vähem. Tiitleid on aga mõlemal võrdselt üks.

Badosa võitis täna Varvara Gratšova (Venemaa) 6:2, 6:2, kusjuures tegemist oli revanšiga, sest US Openil sai Gratšova Badosast jagu.