fbpx
Close

Anett Kontaveit tõi oodatud võidu ja Eesti saavutas alagrupis teise koha (täiendatud)

– Anett Kontaveit pressikonverentsil / Foto: Igor Pissarev

Fed Cupi I grupi turniiril Tallinnas Tallinki tennisehallis asus Eesti Austria vastu 2:0 juhtima, kui Anett Kontaveit (WTA 22.) alistas Julia Grabheri (221.) 6:1, 6:2.

Pall on küll ümmargune, aga vaevalt selles mängus keegi kahtles, et Anett ei võida. Ning kui veel favoriit lööb esimest servi sisse 75% ja autsaider ainult 45%, ei olnud nõrgemal poolel mingit õlekõrt, kust haarata. Kontaveidi esitus polnud veatu, aga antud juhul ei läinud ka parimat mängu tarvis.

Et Eesti saavutab tänu Kontaveidi edule B-alagrupis teise koha, ei olnud kohe veel kindel. Nimelt vaadatakse kolme naiskonna “surnud ringi” korral esmalt üldist mänguvõitude suhet ja Kreekal oli võimalus saavutada sama tulemus, mis Eestil. Et aga Kreeka kaotas paarismängu Itaaliale ja matši 0:3, lõpetas ta turniiri ühe matšivõidu ja mänguvõitude/kaotuste suhtega 3:6, kuid Eestil oli juba enne paarismängu tagatud vähemalt 4:5 ja seega teine koht.

Seepärast ei pannud Eesti paarismängus välja Kontaveiti ning platsile tulid Saara Orav ja Valeria Gorlatš, kes kohtuvad Melanie Klaffneri ja Sinja Krausiga.

Natuke aega tagasi kindlustas Ukraina 2:0 eduga Horvaatia vastu esikoha A-alagrupis ja nii ootab pealtvaatajaid laupäeval maiuspala – Maailmaliiga üleminekumängule pääsu otsustav matš Eesti – Ukraina, kus favoriidiks on siiski külalised. Kuid loodetavasti saab näha Anetti kohtumist maailma 4. reketi Elina Svitolinaga, kes on Tallinnas küll mõlemad mängud võitnud, aga mitte kindlalt.

scroll to top