Eesti kaotas paarismängu, mis enam ei otsustanud midagi

Saara Orav, kapten Märten Tamla ja Valeria Gorlatš tänase paarismängu geimi vaheajal. / Foto: Igor Pissarev

Eesti tennisenaiskond kaotas küll Austriale paarismängu, aga võitis Fed Cupi turniiril Tallinki tennisehallis matši 2:1, millega tagas alagrupis teise koha ja jätkab võitlust Maailmaliiga üleminekumängule pääsuks.

Austriale oli paarismängu võit oluline, sest nüüd saavutasid nad Kreekaga võrdse mänguvõitude suhte 3:6 (Eestil 4:5). See tähendas kolmandat kohta – kuigi Fed Cupi koduleheküljel on tabelis kolmandal kohal Kreeka, on homse ajakava väljakukkumismängus vastamisi Kreeka – Bulgaaria, mis on ka õige. Austria jaoks sai turniir läbi, nad jäid I gruppi püsima.

Kuid Melanie Klaffner ja Sinja Kraus ei saanud Valeria Gorlatši ja Saara Orava vastu võitu sugugi lihtsalt. Algul tundus, et esmajoones 23 ITF-i paarismänguturniiri võitnud Klaffneri toel saavad, aga kaotusseisul 2:6, 1:3 hakkasid eestlannad hästi vastu. Nad murdsid järjest kolm vastase servigeimi ja kuigi vahepeal kaotasid ka ühe enda oma, piisas sellest 6:4 võiduks.

Paraku kaldus otsustavas setis vaekauss kiiresti Austria kasuks. Külalised tegid paar õnnestunud lööki täpselt piirile, eestlannad olid võrgus pahatihti kohmetud ja järsku rauges teises setis saavutatud hoog. Eesti ei saanud enam geimigi ja Austria teenis 6:2, 4:6, 6:0 neile vajaliku võidu.