fbpx
Close

Suur samm astutud: Elena Malõgina viis Eesti Fed Cupil juhtima

– Elena Malõgina mänguhoos / Foto: Laura Lorette Takel

Fed Cupi I grupi Euro-Aafrika tsooni alagrupiturniiri viimases voorus asus Eesti Tallinki tennisehallis Austria vastu juhtima, kui Elena Malõgina alistas Melanie Klaffneri 7:6, 6:2.

29-aastane Klaffner (WTA 525.) on küll maailma edetabelis 28 kohta Malõginast eespool, aga erinevalt Eesti koondise teisest numbrist mänginud viimasel ajal langevas joones. Nii võis Malõginat isegi mingil määral soosikuks pidada, kuid kohtumise algus seda ei näidanud, kui ta jäi 2:5 taha. Aga õigel hetkel muutis Malõgina taktikat. Ta ei riskeerinud enam nii palju, sest Klaffner polnud tagajoone löökidevahetuses kuigi ohtlik ja seetõttu võis initsiatiivi saada ka vähema agressiivsusega. Enam ei üritanud Malõgina niivõrd “ühe pauguga” ära lüüa, kuivõrd vastast eksima sundida ja see mängustiil oli õige. Ehkki selleks tuli Malõginal seisul 3:5 päästa ka üks settpall ja tie-break’is v’lja tulla 4:5 kaotusseisust.

Teist setti alustas austerlanna küll oma servi hoidmisega, aga edaspidi õnnestus tal see vaid ühel korral. Malõgina pärast avaseti 2:5 seisu enam pallingugeimi ei kaotanud ja eriti just mängu viimastes geimides servis hästi.

Matši teises mängus lähevad vastamisi esireketid Anett Kontaveit (22.) ja Julia Grabher (221.). Grabher ei ole küll Austria esireket, aga Barbara Haas (139.) Tallinnas ei mängi. Kui Tennisneti arvutus on õige, siis Anetti 2:0 võidu korral on Eestil teine koht alagrupis kindel, sest isegi paarismängu 0:2 kaotuse korral oleks meil “surnud ringis” settide vahe +1, Kreekal 0 ja Austrial -1.

scroll to top