Mark Lajal jättis mängu hüppeliigese väänamise tõttu pooleli

Mark Lajal. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Mark Lajalile lõppes Oeirase Challenger 75 turniiri õnnetult, kui ta põhitabelisse pääsenuna kaotas pidi avaringis jätma mängu pooleli maailma 284. reketi Lucas Gerchi (Saksamaa) vastu.

Tõsi, tol hetkel oli Gerch juba võidule lähedal. Ta juhtis 6:4, 5:4 ja asus servima. Sakslane võitis esimese punkti, millel järgnes meditsiiniline paus. Lajal vastas Tennisnetile Facebooki kaudu, et ta väänas hüppeliigest. “See juhtus punkti mängimise ajal,” lisas Eesti esireket. Esialgu pole muidugi teada, kas vigastus kuidagi ka Lajali järgnevate nädalate mängugraafikut mõjutab.

Kohtumine ise kulges selliselt, et Lajal kaotas avasetis oma servil kohe esimese geimi ja mingit võimalust tagasi murda ei olnud, sest sakslase servil tal paremat seisu kui 30:30 ei olnud ja seegi ainult ühes geimis. Teist setti alustas aga murdega Lajal, kes läks 2:0 juhtima, realiseerides geimi neljanda murdepalli. Paraku andis ta võidetu järgmises geimis tagasi ja kaotas uuesti oma servi seisul 4:4. See geim jäigi viimaseks, sest järgmisel mängiti vaid üks punkt.