Anett Kontaveit mängib homme 20. korda WTA veerandfinaalis

Anett Kontaveit. / Foto: Zumapress/Scanpix

Anett Kontaveit (12) tähistada väikest juubelit, sest pärast tänast võitu Marie Bouzkova (Tšehhi, WTA 48.) üle 6:3, 6:3 mängib ta New Yorgis homme oma karjääri 20. WTA taseme veerandfinaali.

Algul edenes kohtumine väga kiiresti, aga mitte ühepoolselt, vaid mõlemad vastamisi võitsid vääramatult oma servigeime. Seisuni 3:2 Anetti kasuks oli tema loovutanud pallingul ühe ja Bouzkova mitte ühtki punkti! Põnevaks läks seisul 3:3. Järgnes kolm geimi, kus Bouzkoval oli neli ja Anettil ainult üks murdepall, aga Eesti esireket selle realiseeris, vastane kummalgi juhul mitte ja sett oligi sellega läbi. Bouzkovat hoidis veel pinnal visa kaitsemäng, sest kui Anett hakkas tõrjemängu käima saama, oli tšehhitaril ka oma servil raske initsiatiivi haarata.

Teises setis jäi Kontaveit taha 0:2, kuid seekord võiks öelda, et ta loovutas ainsal korral oma servi õigel hetkel. Parandamiseks jäi aega ja varsti oli Anett ees 4:2 ja vastase servil 40:15. Bouzkova tuli sellest seisust välja, sest üle pika aja leidis ka rünnakuks võimalusi. Aga see ei päästnud tšehhitari, sest Kontaveit oli kahes viimases geimis veenev.

“Algul servisid mõlemad väga hästi,” kommenteeris treener Harri Neppi. “Aga seisult 3:3 hakkas vastane väsima. Eile oli tal ikka Kvitovaga kõva andmine, see kindlasti mõjus. Aga eks Anetti mängutaset tuleb ikkagi kiita. Ainult väga hea kaitse hoidis Bouzkovat kindlamini kaotamast. Sellest ainult ei saanud aru, miks Anett vastasele nii vähe eeskäe alla lõi. Võinuks rohkem proovida.”

Statistika näitab selget keelt, kumb rohkem ründas: Kontaveit 31 äralööki ja 18 lihtviga, Bouzkova 12 äralööki ja 11 lihtviga. Kuna Anett lõi 7 ässa ja Bouzkova 3 (mõlemal 2 topeltviga), siis servi mittearvestamisel lõppesid äralöögid mängust 24:9 Kontaveidi kasuks. Ikkagi suur ülekaal. Esimese servi protsent oli vastasel parem (65 ja 56), kuid Anett võitis esimeselt pallingult 77 ja Bouzkova vaid 54% punktidest. Ka see on väga ilmne paremus. Ja lõpuks murdepallid: Kontaveit 6st 4, Bouzkova 7st 1. Kõik numbrid räägivad Anetti kasuks.

Väljaku intervjuus ütles Anett, et mäng ei olnud sugugi nii ühepoolne nagu reporterist küsija mainis. “Võitlust oli väga palju, vastane mängis hästi,” kiitis Anett. “Olen vormiga praegu rahul, kuid leidub veel parandamise varu.” Anett ütles, et palava ilma tõttu ta ei jää vaatama Naomi Osaka (Jaapan, 4) ja Dajana Jastremska (Ukraina, 16) mängu, milles selgub eestlanna veerandfinaalivastane. “Aga pean niikuinii arvestama, et mõlemad on väga head mängijad,” lisas ta.

Ilmselt saab Osaka ja Jastremska heitlus lahenduse täna keskööks, aga võib jääda ka natuke hiljemaks.

Mis puutub veel Anetti veerandfinaale, siis Premier tasemel või kõrgemal (kaasa arvatud tänavune Australian Open) on Anett mänginud veerandfinaalis seni 12 korda: tänavu kolm, mullu kolm, 2018. aastal neli ja 2017. aastal kaks korda. Nendest 12st veerandfinaalist on Anett võitnud viis (2018 Stuttgardis, Roomas ja Wuhanis, mullu Miamis ja Stuttgardis).