Anett Kontaveit kohtub veerandfinaalis Naomi Osakaga

Naomi Osaka. / Foto: EPA/Scanpix

Anett Kontaveidi vastane New Yorgis peetava Cincinnati turniiri veerandfinaalis on Naomi Osaka (Jaapan, 4), kes üpris kiiresti sai hakkama Dajana Jastremska (Ukraina, 16) alistamisega 6:3, 6:1.

Mäng kestis tund ja 6 minutit. Osaka oma pallingut ei loovutanudki, kuid kahes geimis oli Jastremskal kokku viis murdepalli. Jaapanlanna servis selles mängus hirmuäratavalt hästi: 8 ässa ja esimese pallingu protsent 79.

Eelloo mängule kirjutab Tennisnet kolmapäeva ennelõunal, kuid meenutame, et Osaka näol on tegemist endise maailma esireketiga, kes kaks aastat tagasi võitis US Openi ja kordas tiitlivõitu järgmisel slämmiturniiril Austraalias 2019. aastal. Pärast seda ei ole jaapanlanna enam nii heas vormis olnud, kuid esikümne koha (praegu täpselt 10.) on ta siiski säilitanud.

Tabeli ülaosas juhtus ka üks üllatus, kui maailma 83. reket Jessica Pegula (USA) lülitas 6:2, 2:6, 6:3 võiduga välja Arina Sabalenka (Valgevene, 5). Nüüd on tabeli ülemise osa veerandfinaalis vastamisi Elise Mertens (Belgia, 14) ja Pegula. Selle paari võitjaga kohtubki Kontaveidi ja Osaka kohtumise võitja.