fbpx
Close

Anett Kontaveit loobus jätkamast Chicago turniiri

Anett Kontaveit. / Foto: Zumapress.com/Scanpix

Täna Chicago WTA 500 turniiril 2. ringis mängima pidanud Anett Kontaveit (WTA 23.) loobus jätkamisest ja andis seega jaapanlannale Mai Hontamale (WTA 200.) loobumisvõidu.

Eilne mäng Madison Brengle vastu kujunes Anett Kontaveidile eeldatust raskemaks. Vasaku jala tagareis oli tal juba platsile tulles teibitud. Kontaveidi sõnul ei olnud tegemist tõsisema hädaga, ent teatud liikumiste puhul andis tagareis ikkagi tunda, samuti oli tal pikkade punktide mängimisel hingamisraskusi.

WTA meediateenistus edastas Eesti meediale, et just vasaku jala tagareie tõttu jääbki Kontaveidil Hontamaga mängimata. “Olen kurb, kuid pean hooaja niivõrd hilises faasis oma keha kuulama,” kostis eestlanna.

Treenerist ekspert Harri Neppi ütles Tennisnetile, et Anetti loobumises ei olnud midagi üllatavat, sest Chicagos mängimist raskendasid mitmed asjaolud: väsimus eelmisest turniirist, vaid kahepäevase pausi ja ilma treenimiseta sisetingimustest välja mängima minek ning pikk lennureis.

Praegu on loobumiskaotuste osas ranged reeglid ja kui mängija juba vigasena turniiri alustas, siis ta ei pruugi auhinnaraha teenida. Kuid tõenäoliselt see reegel Anetti kohta ei kehti, sest ta võitis esimese mängu ja saab sellega piisavalt tõestada, et vigastus tekkis turniiri käigus.

scroll to top