fbpx
Close

Kolm viimaste aastate naiste slämmivõitjat ei osale Indian Wellsis

Ashleigh Barty. / Foto: EPA/Scanpix

6. oktoobril algavast WTA 1000 turniirist Indian Wellsis jäävad eemale maailma esireket Ashleigh Barty (Austraalia), Naomi Osaka (Jaapan) ja Sofia Kenin (USA).

Tegemist on mängijatega, kes alates 2018. aasta US Openist on viimasest 12st slämmiturniirist võitnud seitse. Osaka eemalejäämine oli varem teada, sest ta juba US Openil teatas võistluspausist, kuid kuuldavasti on neljakordne slämmiturniiride võitja peagi naasmas.

Bartyl on olnud mängukalendriga probleeme koroonapandeemia algusest peale. Austraallanna on viirusesse suhtunud ettevaatusega (jättis täielikult mängimata 2020. aasta teise poole), kuid tänavu on hädade hulka lisandunud ka puusavigastus. Siiski õnnestus austraallannal võita 2021. aastal viis turniiri, nende seas Wimbledon ja kaks WTA 1000 turniiri (Miami, Cincinnati). Tõenäoliselt ei mängi Barty ka WTA finaalturniiril Guadalajaras. Ja mitte ainult vigastuse pärast, vaid ka põhjusel, et Bartyle ei meeldinud võistluspaiga valik, sest nimetatud Mehhiko linn asub keskmäestikus ja seal mängitakse teistsuguse rõhuga pallidega.

Erinevalt Bartyst on mulluse Australian Openi võitja ja Prantsusmaa lahtiste finalisti Sofia Kenini hooaeg täielikult luhta läinud. Tema loobumise kohta ei ole kuskil andmeid põhjusest, aga peetakse võimalikuks, et ka Kenin üritab uuel aastal nö restarti teha ja uuesti tippu pürgida.

Naiste tennise fänne aga rõõmustab tõsiasi, et US Openi tšempion Emma Raducanu (Suurbritannia) naaseb võistluskarussellile Indian Wellsis. Kuna ta viivitas ülesandmisega, siis pääses Raducanu lõpuks turniirile tänu korraldajate vabapääsmele (wild card), ent see ei tähenda, et ta ei saaks asetust. Raducanu kavatseb kaasa teha ka oktoobri lõpus peetaval Transilvania Openil, mis toimub tema isa kodumaal Rumeenias.

scroll to top