Anett Kontaveit langes Rooma turniiril välja (täiendatud)

Anett Kontaveit servimas mängus Naomi Osakaga. / Foto: AP/Scanpix

Anett Kontaveit (14) alustas Rooma turniiri 2. ringi mängu kindlamalt kui Svetlana Kuznetsova (Venemaa, WTA 38.), aga lõpuks pidi vastu võtma kaotuse 6:4, 5:7, 3:6. Kahjuks hakkasid Anetti otsustavas setis vaevama jala- ja seljavalud.

Seekord õnnestus Anettil vähemalt esimeses geimis hästi servida, mis tavaliselt on olnud talle kirstunael. Mõlemapoolsete võimalustega mängus hoiti servi seisuni 4:3 ja siis õnnestus Anettil palling murda. Aga esialgu sellest kasu polnud, sest just siis, kui Kontaveit asus servima seti võiduks, teenis ta geimis vaid ühe punkti. Seejärel juhtis Kuznetsova oma servil 40:0, aga nüüd võttis Anett viis punkti järjest, seda pisut ka vastase abiga. Naiste tennis on vahel selline, et geimi, mida sa peaksid võitma, ei võida, aga geimi, mida ei peaks võitma, ometi võidad.

Teises setis kordus sama stsenaarium, aga vastupidiselt: Kuznetsova murdis pallingu seisuks 5:4, aga nüüd ei kasutanud tema võimalust ja loovutas tähtsal hetkel servigeimi tagasi. Kuid Anett kaotas uuesti oma pallingu ja teist võimalust venelanna käest ei lasknud.

Otsustavas setis jäi Anett juba kahe murdega taha 1:4, võttis veel ennast kokku ja jõudis seisuni 3:4, aga jaks sai otsa. “Tundus, et Anett väsis,” ütles treener Harri Neppi. “Kolmandaks setiks oli kumm tühi. Jah, ta säilitas hästi jõudu Ameerika turniiridel, aga liivaväljakul peab rohkem jooksma ja pingutama, selline mäng väsitab rohkem.” Peab arvestama ka ajavahega, sest Kuznetsova jõudis Euroopasse Anettist varem.

Üldiselt oli aga mängus mõlemapoolselt pisut palju lihtvigu, nende seas selliseid, mida kindlasti saanuks vältida. Anett näitas vahel väga häid tõrjeoskusi, kui lõi vastase pallingu otse punktiks, aga samas järgnesid ilusatele ründelöökidele pahatihti lihtsad vead. Kui aus olla, siis sarnaselt mängis ka Kuznetsova, aga ta suutis lõpus rohkem jõudu säilitada.

Delfile antud intervjuus selgus ka põhjus, miks Kontaveit tundus väsinuna – teda vaevasid jala- ja seljavalud, seda eriti kolmandas setis. Anett kommenteeris Delfile, et keeruline oli mängida, aga ta siiski ei teinud otsust mängu pooleli jätta. “Mul on raske sellist otsust teha, aga võib-olla oleks pidanud mängu otsustavas setis pooleli jätma,” leidis ta pärast mängu.

Täna ei aidanud ka see, et Anett servis tegelikult statistiliselt päris hästi – 4 ässa, 1 topeltviga, esimese servi õnnestumisprotsent 68. Tõsi, ta võitis esimeselt pallingult ainult 59% punktidest (Kuznetsova 66%), aga liivaväljakul ongi esimese servi mõju väiksem kui kõvakattel. Kuid kindlasti peitus Anetti allajäämis üks põhjus ka murdepallide realiseerimises – temal 14st 4, Kuznetsoval 10st 6. Kui aga rääkida tähtsate punktide mängimisest, siis siin ei saa päris öelda, et üks olnuks teisest parem.