fbpx
Close

Harri Neppi: mõlemal eestlannal on hea võimalus jõuda Austraalias kaheksandikfinaali

– Austraalia lipp / Foto: Pixabay

Treenerist ekspert Harri Neppi kiitis Anett Kontaveidi ja Kaia Kanepi esitust Australian Openi avaringis ja tabelit vaadates ta leiab, et mõlemal on hea võimalus jõuda vähemalt kaheksandikfinaali.

“Anetti sügisene hoog ei ole raugenud,” leidis Neppi pärast seda, kui Eesti esireket oli alistanud Katerina Siniakova. “Ainult serv oli võib-olla sügisel parem, ta võitis siis otse pallingult rohkem punkte. Täna ta tegi küll rohkem vigu mängu algul, pärast läks kogu aeg paremaks.”

Siniakova kohta arvas Neppi, et paarismängu maailma esireketil on ka oma relvad olemas, aga eeskäsi ebakindel. “Telekordustest on väga hästi näha, et ta ei taba eeskäel palli reketi keskosaga. Siniakova võib Anetti tempole vastu pidada, kuid võrreldes meie mängijaga ei suuda nii hästi palli kontrollida,” ütles Neppi. “Järgmistes ringides on Anettil arvestatava tasemega vastased, aga kui ta mängib sama hästi nagu viimasel ajal mänginud, peaks ta neid võitma.” Igaks juhuks kordame, et Anetti järgmine vastane on 19-aastane Clara Tauson (Taani, WTA 39.).

Kaia võidule aitas Neppi arvates kaasa hea serv ning ka Kerberi seniste trumpide kadumine. “Mängu jooksul oli kummaski setis üks geim, kus Kaia servis halvasti, aga kõik ülejäänud pallingugeimid olid väga head,” ütles Neppi. “Meenutame kas või viimast geimi – 15:30 seisult ta servis lõpuni suurepäraselt. Kerberil on selline tehnika, et sealt väga kõva lööki ei saagi tulla, kuid ta on pidevalt seda kompenseerinud hea liikumisega. Aga praegu ta ei liigu enam kaugeltki nii hästi ja sel juhul ei saa ka Kaiale vastu. Kui Kaia suutis mängu kontrollida, oli ta selles kohtumises kuninganna ja võinuks isegi suurema eduga võita.”

Kaia järgmine vastane on Marie Bouzkova (Tšehhi, WTA 86.) ja võidu korral kas Maddison Inglis (Austraalia, 139.) või Hailey Baptiste (USA, 168.). “Tabel on muidugi hea, ehkki ma nägin täna Inglise mängu ja tal on üsna korralikud löögid. Bouzkova võib ka olla ohtlik, aga korraliku mängu puhul on Kaial head šansid kaheksandikfinaali jõuda,” arvas Neppi.

scroll to top