fbpx
Close

Harri Neppi: Anett ei mänginud sugugi halvasti

Anett Kontaveit. / Foto: AFP/Scanpix

Treenerist ekspert Harri Neppi arvas, et kriitika Anett Kontaveidi tänase Australian Openi mängu osas on ebaõiglane, sest mitte Eesti esireket ei mänginud halvasti, vaid taanlanna Clara Tauson liiga hästi.

“Tauson hoidis ju väljaku intervjuus ka pead kinni ja oli sõnatu, et tal mäng nii hästi välja tuli,” ütles Neppi. “Ta on alles 19-aastane ja kiiresti arenev mängija, kes on ka viimasel ajal natuke kaalust alla võtnud ja selle arvel paremini mängima hakanud. Õige on see, et kõikides elementides oli Tauson üle. Tema palli lennu kiirus on nii suur, et käis Anettile üle jõu. Selliste vastastega on Anett alati olnud raskustes. Samuti oli Tauson servi kiirus 12 km/h võrra suurem.”

Neppi ütles, et taktikat kasutada on Anettil keeruline, sest siis ta peab arvestama sellega, et tuleb rohkem joosta, mis ei ole tema tugevam külg. “Anett peab mängima oma tempos ja kui ta sellega vastast ei võida, pole midagi muud ka ette võtta. Näiteks Raducanu hakkas täna vastast lõigetega peedistama ja sai niimoodi mängu tagasi, kuigi ei võitnud. Ma ei usu ka seda, et Anetti 27 lihtvea arvestus oli õige. Paljud neist olid tegelikult sunnitud vead, kus vastane tegi hea löögi ja siis ta eksis. Kuid statistikud loevad neid erinevalt ja mõni paneb sunnitud vigu ka vahel lihtvigade arvele,” rääkis Neppi.

Kaia Kanepi võidu kohta Marie Bouzkova üle ütles Neppi, et kuni teise seti seisuni 4:2 mängis ta oma väga head tennist, millele vastasel rohtu polnud. “Pärast seda hakkas ta rohkem eksima, aga vähemalt teise seti tie-break’is oli jälle tema ise. Ma imestan, et Kaia nii vähe surus Bouzkova eeskätt, mis on tal selgelt nõrgem, kuid viimasel ajal siiski pisut paranenud. Alles tie-break’is tegi eeskäe poole löökidega täielikult ära. Tõrjel on Bouzkova nüüd aktiivsem, kuid ta võitis tõrjegeime ainult siis, kui Kaia topeltvigu tegi,” rääkis Neppi.

Noor austraallanna Maddison Inglis (WTA 133.), kellega Kanepi 3. ringis kohtub, ei tohiks Neppi arvates ohtlikuks saada. “Inglis jääb Kaia vastu liiga aeglaseks. Ta paigutab palli hästi, kuid Kaia kõrgele tempole vastu ei pea. Kui Kaia liiga palju ei eksi, võidab ta kindlasti,” ütles Neppi.

scroll to top